poniedziałek, 28 stycznia 2013

30 KWIETNIA KRÓLOWA BEATRIX ABDYKUJE !!!


O tym, że podczas dzisiejszego przemówienia Holenderksa Królowa Beatrix ogłosi abdykację, spekulowano już od kilku godzin, przed zaplanowaną na wieczór audycją. Jednak teraz to już pewne w 100 %. O 19 czasu Polskiego królowa Beatrix z Holandii poinformowała, że koronę odda swemu synowi 30 kwietnia, czyli w ten sam dzień, w którym odbyła się Jej koronacja w 1980 roku. Betarix wstąpiła na tron po abdykacji swej matki królowej Juliany, która panowała 31 lat. W tym roku przypada 200 rocznica ustanowienia monarchii w Holandii. Królowa w swym przemówieniu dodała, że 45 letni książę Willem Alexander jest gotowy do przejęcia władzy. To, że królowa kiedyś abdykuje było pewne, jednak nikt nie sądził. że nastąpi to tak szybko. Od 30 kwietnia książę Willem będzie tytułowany jako król Willem IV. Książę z wykształcenia jest  historykiem, a od 1998 r. jest członkiem MKOl.

Od lewej: królowa Beatrix, księżniczka Maxima i książę Wilhelm Aleksander

***

Tak więc szykuje się koronacja na miarę XXI wieku. Przyznam, że już nie mogę się doczekać, to będzie pierwsze tego typu wydarzenie, które będę miała okazję obejrzeć.

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie będzie to wydarzenie na miarę XXI wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też się cieszę i mam nadzieję, że królowa Małgorzata z Danii również abdykuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I król Szwecji :p
   Fajnie byłoby, gdyby ci młodsi powoli zostawali władcami europejskich rodów królewskich. Królowa Elżbieta pewnie nigdy nie abdykuje, więc nadzieja w innych :D Szwedzi woleliby, żeby królową była Victoria, a nie król Gustaw, więc kto wie? :)

   Usuń
 3. A mnie się tam takie abdykacje nie podobają monarchą jest się od urodzenia az do śmierci..

  OdpowiedzUsuń