sobota, 19 stycznia 2013

Coś nowego ?


19 stycznia książę Albert i księżna Charlene odwiedzili kościołek Sainte Dévote ( tam Charlene złożyła swój ślubny bukiet i wysłuchała pięknej pieśni skierowanej do Niej i księcia Alberta). W kościółku odbyła się ceremonia oraz błogosławieństwo nowych organów.


***

Pałac książęcy opublikował nowe zdjęcie z otwarcia 37 Festiwalu Cyrkowego w Monte-Carlo.


***


Księżna Charlene udzieliła wywiadu Radiu Monako ( kliknij na zdjęcie powyżej aby wysłuchać).

***


Day 2 of the Monte-Carlo 37th International Circus Festival.So cool that Princess Stephanie was joined by all of her children!  (Louis and Pauline Ducruet and Camille Gottlieb. I don’t know who the girl on the far right is.)

Księżniczka Stephanie wraz z dziećmi uczestniczyła w II dniu Festiwalu Cyrkowego w Monte-Carlo.

***


Księżniczki Yorku - Betarice i Eugenie kontynuowały swoją wizytę w Niemczech. Wczoraj były w Hanowerze gdzie odwiedził m.in. Hanover City Hall.


***


Początkowo nie planowałam o tym pisać, ale znalazłam piękne zdjęcia...


Ta śliczna dziewczynka na zdjęciu powyżej 17 stycznia obchodziła swoje dziewiąte urodziny. Jest to księżniczka Farah Pahlavi, córka księcia Reza Pachlavi z Iranu oraz wnuczka Farah Pahlavi ostatniej cesarzowej Iranu. 


Z okazji Jej urodzin na facebook'u pojawiły się dwa nowe zdjęcia które widzimy powyżej.  


Habsburg Fringe Tiara - tiara ta należy do Rodziny Książęcej Lichtensteinu.  Jest obecnie noszona głównie przez księżną Zofii, ale ostatnio także przez księżniczkę Ginę. Informacje na temat pochodzenia tej tiary są dość trudne do zdobycia. Tiara została wykonana w Austrii przez Köcherta, jubilera Habsburgów, ale nikt nie wiek kiedy dokładnie. Uważa się, że tiara ta należała kiedyś do członka cesarskiej rodziny z Austrii, jednak to nie jest pewne. Istnieje jedna bardzo wiarygodna wersja pojawienia się tiary w rekach Rodziny Książęcej Lichtensteinu.

Obecny książę Hans-Adam II, jest wnukiem arcyksiężnej Elżbiety Amalii Austrii, która poślubiła księcia Aloys'a Liechtensteinu w 1903 roku. Wujem Elżbiety był cesarz Franciszek Józef I z Austrii; wesele pary odbyło się w Wiedniu, aby było jasne, że członek książęcego rodu Liechtensteinu jest równy z arcyksiężną Habsburdzką. Możliwe, że wtedy tiara została przekazana przez cesarza Elżbiecie, a co za tym idzie Rodzinie Książęcej Lichtensteinu. 

***

Baden Fringe Tiara - tiara ta jest przede wszystkim związana z dwiema Victoriami - księżniczką Victorią - Następczynią Tronu Szwecji i Księżniczą Victorią Bedeńską, która właśnie ten diadem otrzymała w dniu swego ślubu z królem Gustawem V Szwedzkim w 1881 od swych rodziców, wielkiego księcia Fryderyka I i wielkiej księżnej Ludwiki Badeńskich. Piękny diadem składa się z diamentów ułożonych w motyw Sunray (c dlaczego tiara jest czasami nazywana "Sunray Tiara") . Tiara może być noszona także jako naszyjnik.

Od czasów królowej Wiktorii, tiara nie opuściła szwedzkiej rodziny królewskiej, Victoria upewniła się, że tiara trafiła w ręce rodziny Bernadottes. Tiara była noszona przez wiele kobiet z rodziny, w tym  królowej Ludwikę i królową Silvię. Dziś jej głównym użytkownikiem jest Księżniczka Victoria, która często zakłada tiarę na imprezy takie jak wręczenie Nagród Nobla.

***

Dziś to na tyle :)


2 komentarze:

  1. Jak ty znajdujesz czas na codzienne notki?! Podziwiam Cię :)

    OdpowiedzUsuń