wtorek, 8 stycznia 2013

Nowe wiadomości :)

Zara Phillips jest obecnie w Australii, była widziana dziś na Magic Millions Barrier Draw.

 

Zara uczestniczył także w cocktail party Magic Millions Opening Night

    

***

HM-ParoCollegeOfEdu-zwołania.

Król Jigme Khesar Namgyel Wangchuck i królowa Jetsun wzięli udział w "... wspólnie zwołanych dwóch kolegiach pedagogicznych Uniwersytetu w Bhutanie (RUB) ..." w dniu 7 stycznia 2013 roku. Artykuł tutaj 


Dziś swoje drugie urodziny obchodzą Vincent i Josephine z tej okazji opublikowano piękne zdjęcia, które już pewnie widzieliście.
NOUVEAU PORTRAIT VINCENT ET JOSEPHINE DE DANEMARK "2ANS"NOUVEAU PORTRAIT VINCENT ET JOSEPHINE DE DANEMARK "2ANS"
Josephine wygląda na tym zdjęciu jak mała gwiazda :)

***


Królowa Rania uczestniczyła 6 stycznia w posiedzeniu zarządu  Al Aman Fund for the Future of Orphans dotyczącego przyszłości sierot w Amanie.

***

Dziś także kilka zdjęć Clarence Hause - siedziby księcia Walii, księżnej Kamilli i księcia Harre-go, znajduje się w Londynie, bezpośrednio obok Pałacu św. Jakuba Budynek został wzniesiony w latach 1825-1827 według projektu Johna Nasha, na zamówienie księcia Clarence, późniejszego króla Wilhelma IV. Po koronacji księcia został przekazany jego siotrze, księżniczce Auguście Zofii, a następnie królowej-matce Wiktorii. Kolejnym lokatorem (od 1866) był Alfred, książę Edynburga, drugi syn królowej Wiktorii, a następnie jego młodszy brat książę Artur. W czasie II wojny światowej mieścił się tu szpital polowy. W 1947 budynek stał się siedzibą świeżo poślubionych księżniczki Elżbiety i księcia Filipa. Po śmierci Jerzego VI i koronacji Elżbiety, został przekazany wdowie po zmarłym królu, królowej-matce Elżbiecie, której służył przez kolejne 50 lat - do końca jej długiego życia.
Po śmierci królowej-matki w 2002, budynek przeszedł gruntowny remont połączony z odświeżeniem elewacji, po czym przeniósł się tu rezydujący dotąd w Pałacu Kensington książę Karol wraz z synami i swoją kancelarią. Gdy w 2005 książę powtórnie się ożenił, w Clarence House zamieszkała także jego wybranka, księżna Kamila. Po ślubie księcia Williama w 2011 i uzyskaniu przez młodą parę tytułu książąt Cambridge, ich oficjalną londyńską rezydencją został Pałac Kensington, w którym William mieszkał jako dziecko.

obrazobrazobrazobrazobrazobrazobraz


3 komentarze:

  1. napisz do kogo ten dom nalezy ,bo nie kazdy wie ,

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawa notatka ,,a zdjecia piekne

    OdpowiedzUsuń