wtorek, 1 stycznia 2013

Romanse Królowej Wiktorii i newsyMiała trochę ponad 1,5 metra wzrostu, a rządziła najpotężniejszym imperium w historii świata. Stała na czele państwa „nad którym nigdy nie zachodziło słońce”. Od jej imienia wzięła nazwę cała epoka w historii Wielkiej Brytanii. Epoka wiktoriańska to m.in. czas pruderyjnej moralności, a sama królowa Wiktoria to „święta Królowa Matka”. Czy rzeczywiście władczyni Imperium Brytyjskiego była świętoszkowata i pruderyjna? A może było zupełnie odwrotnie? Według ostatnich doniesień magazynu „The Oldie”, królowa Wiktoria była pełną temperamentu kobietą szukającą wciąż nowych przygód seksualnych. Czy to prawda?

Cała sprawa zaczęła się w… 1835 roku. Wówczas to 16-letnia Wiktoria poznała niemieckiego księcia Alberta z mało znaczącego rodu Sachsen-Coburg-Gotha. Ponownie spotkała go 4 lata później i… zakochała się w nim. Jako że młodzieniec będący pomniejszym księciem niemieckim nie mógł prosić o rękę królowej Wielkiej Brytanii, ta przejęła inicjatywę i zaproponowała mu małżeństwo. Ślub odbył się w 1840 roku. Albert i Wiktoria przez lata byli szczęśliwą parą tworząc zgodne i kochające się małżeństwo. Mieli czterech synów i pięć córek. Jednak w grudniu 1861 roku idyllę przerwała śmierć Alberta. Załamana królowa pogrążyła się w żałobie. Przez resztę życia ubierała się na czarno, rzadko kiedy pokazywała się publicznie, a jeszcze rzadziej opuszczała Londyn. Otrzymała nawet przydomek „Wdowy z Windsoru”. Tyle tzw. oficjalna historia. 

Tymczasem po śmierci męża, Wiktoria nawiązała płomienny romans z nieokrzesanym, aroganckim i wciąż pijanym Johnem Brownem, szkockim służącym królowej (był koniuszym na dworze królewskim). Ale to jeszcze nic! Królowa potajemnie wyszła za niego za mąż i urodziła mu dziecko! Skąd o tym wiadomo? Źródłem tych rewelacji ma być 82-letni historyk John Julius, wicehrabia Norwich. Wspomina on, że jego przyjaciel sir Steven Runciman opowiadał mu jak znalazł w archiwum w zamku Windsor akt małżeństwa królowej Wiktorii i Johna Browna. Runciman pokazał dokument królowej matce, a ta kazała go spalić, co też uczyniono. Pytanie tylko, czy można w tym względzie wierzyć Runciman’owi? Ten znakomity historyk i jeden z najlepszych na świecie znawców krucjat, znany jest ze swoich ekscentrycznych złośliwości pod adresem wielu ludzi. Często to, co o nich mówił nie było prawdą. Podobnie może być i w tym przypadku.

Sprawa romansu królowej Wiktorii z Johnem Brownem nabiera jednak rumieńców w świetle tego, co opublikowano w 2006 roku w brytyjskim brukowcu „Daily Mail”. Petronella Watt napisała wówczas iż jej ojciec, Woodrow Wyatt, spotkał w latach 80. XX wieku królową-matkę Elżbietę i podczas jednego z obiadów rozmawiali na temat królowej Wiktorii i Johna Browna. Elżbieta stwierdziła, że w archiwach Windsoru odnaleziono dokumenty świadczące o sekretnym małżeństwie królowej ze służącym. Królowa Matka nakazała jednak zniszczyć te papiery, co też uczyniono. Poszlaką w tej sprawie jest też odnaleziony niedawno dziennik kapelana królowej, w którym pisze on o małżeństwie królowej z Brownem. Zastanawiający jest również fakt, że Wiktoria zażyczyła sobie, aby w jej trumnie położono togę Alberta oraz kosmyk włosów Browna i jego zdjęcie.

Wracając jeszcze na chwilę do Runcimana… Twierdził on również, że prawnuk królowej Wiktorii, książę Henryk, spotkał kiedyś w Nowym Jorku kobietę, która nazywała się Jean Brown. Twierdziła ona, że jest córką królowej Wiktorii i Johna Browna. Miała być jakoby wysłana w młodości do Ameryki, aby ukryć fakt swojego pochodzenia. W Nowym Świecie miała ukrywać się przed wścibskimi brytyjskimi dziennikarzami i łowcami sensacji. Wszystko to wydaje się mało prawdopodobne, tyle że już od dawna, od prawie 150 lat krążyły pogłoski i plotki o rzekomym małżeństwie królowej z Brownem i późniejszej ciąży będącej jego wynikiem (królowa Wiktoria już wówczas nazywana była „Jej Wysokością Panią Brown”). Według tych plotek, domniemany syn królowej i Browna zmarł jako 90-letni starzec, zaś druga ich córka - Louise Brown została wysłana do Paryża. Tutaj mieszkała i tutaj, zdaniem jednego z królewskich bankierów Johna Stuarta, otrzymywała regularną pensję wypłacaną z konta księcia Walii.

Informacje te brzmią zgoła nieprawdopodobnie. Niektórzy badacze uważają jednak, że mogą być prawdziwe. Według nich królowa Wiktoria miała problemy hormonalne, które sprawiały, że miała ogromną chęć na seks graniczący niemal z nimfomanią. Wrażliwy książę Albert zmęczony seksualnymi wyczynami małżonki, miał jakoby chować się przed nią za drzwiami swojej sypialni. Po śmierci Alberta, lekiem na depresję królowej miał być jej zaufany służący John Brown. Wiktoria zwracała się w listach do służącego „Kochanie”, a świadkowie twierdzili, że ich rozmowy często dotyczyły spraw seksu. Czy Wiktoria miała z nim dziecko? Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza, że królowa miałaby wówczas 46 lat, a to byłoby dla jej zdrowia bardzo niebezpieczne. Ponadto, badania lekarskie przeprowadzone już po śmierci Wiktorii, dowiodły, że królowa cierpiała na przepukliny brzuszne, które uniemożliwiały jej zajście w ciążę.

Po śmierci Browna w 1883 roku, Wiktoria nawiązała kolejny romans. Miejsce szkockiego koniuszego w łożu królowej zajął w 1887 roku pochodzący z niskiej kasty Hindus Abdul Karim, którego królowa nazywała „Munshi”. „Hinduski sekretarz” królowej Anglii otrzymał od niej m.in. trzy domy w podziękowaniu za „szczęśliwe chwile”…

źródło: wikimedia


***

casiraghitrio:

Andrea with fiancee Tatiana Santo Domingo in Brazil yesterday (December 30).

Andrea Casiraghi i jego narzeczona byli widziani w Brazylii 30 grudnia.

***

Troszczę o królowej Jetsun Pema i Bhutanie:


3 grudnia królowa Jetsun Pema odbyła specjalne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Bhutanie, z królową jako gościem honorowym. Impreza została zorganizowana przez Ability Bhutan Society (ABS), Draktsho centrum szkolenia zawodowego dla Dzieci i Młodzieży Specjalnej, Specjalny Zakład Edukacji Ministerstwa Edukacji, Ministerstwo Zdrowia, Fundusz Rozwoju Młodzieży, Bhutan Foundation i Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Bhutanu. Królowa jest patronką Ability Bhutan Society.

Zdjęcie: 3 December, 2012: Her Majesty the Gyaltsuen graced the Special Olympics Meet coinciding with the International Day of People with Disability in Bhutan as the Guest of Honour. The event was organized by Ability Bhutan Society (ABS), Draktsho Vocational Training Center for Special Children and Youth, Special Education Division of the Ministry of Education, Ministry of Health, Youth Development Fund, Bhutan Foundation, and Disabled Persons’ Association of Bhutan.
 
Her Majesty is the Royal Patron for the Ability Bhutan Society.

***

7 grudnia król i królowa udzielili audiencji delegatom Europejskich Towarzystw Przyjaźni z Bhutanem w Tashichhodzong.

Zdjęcie: 7 December, 2012: His Majesty the King granted an audience to delegates of European Bhutan Friendship Societies at the Tashichhodzong .

***

Święto Narodowe:

Zdjęcie: 105 th National Day Of BhutanZdjęcie: 105th National Day Of Bhutan

***Książę Albert i księżna Charlene wczoraj o 19 przedstawili swoje życzenia mieszkańcom Monako, pracownikom i przyjaciołom księstwa. Orędzie możesz zobaczyć tutaj, będzie dostępne do godziny 18.00.


"Drodzy Rodacy, Drodzy Przyjaciele, mieszkańcy, Panie i Panowie, księżna i ja chcemy wyrazić bardzo ciepłe życzenia każdemu z Was. Mamy bardzo gorącą nadzieję, że rok 2013 będzie oznaczony osobistymi  i rodzinnymi radościami.

Nasze myśli biegną szczególnie do ludzi samotnych, smutnych lub chorych. Mamy nadzieję, że wsparcie rodziny pomoże przejść przez te próby. Kilka dni temu, obchodziliśmy pięćdziesiątą rocznicę Konstytucji wspomniałem wtedy o fundamentach i filarach naszego systemu, wokół których przejawia się siła z narodowego konsensusu:  musimy pozostać zjednoczeni w sprawach zasadniczych. Również docenić szczęście, którym jest nasze życie i praca w kraju, w spokoju, bezpieczeństwie.

Dziś wieczorem, w związku z tym, również pragnę rozszerzyć nasze życzenia powodzenia dla wszystkich jednostek, grup lub osób, które są wokół nas. Wokół nas, w wiele krajów wciąż cierpi na wzloty i upadki spowodowane kryzysem gospodarczym. Wiem, że wraz ze wszystkimi, którzy poprzez swoje działania, prace lub projekty, wykazują zaufanie do naszego kraju, witalności gospodarczej i społecznej, będą mieć w sercu konsolidację w 2013 roku, która rozpoczęła się w 2012 roku."

Księżna Charlene ". Do każdego z was ślemy nasze najlepsze życzenia wspaniałego roku 2013"

Sama tłumaczyłam tekst więc może odbiegać trochę od tego co mówili, sens jest oczywiście ten sam, ale tłumacząc dosłownie tekst był jakby trochę "nie po polsku".

25 komentarzy:

 1. Fajnie, że napisałaś coś o Jetsun Pema, to dla nas egzotyka, ona jest bardzo piękna, artykuł o królowej wiktorii również ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. TEN BLOG JEST BEZNADZIEJNY ,,,,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na niego nie wchodź, nie zmuszam Cię do tego :)

   Usuń
 3. fajny blog ,, ale ja osobiście nie interesuje się średniowiecznymi Królowymi lub Sisi ,,, fajnie że są inne księżne bo sama Catherine jest nudna i nic nie robi wciąż zasłaniając się ciążą mądry komentarz z bloga williamandkateblog.blogspot.com

  TO DZIWNE ŻE KATE CHODZI PO STACJACH BENZYNOWYCH I SPĘDZAJĄ ŚWIĘTA Z JEJ RODZINĄ I CZUJE SIĘ DOBRZE OSOBA KTÓRA JĄ WIDZIAŁA STWIERDZIŁA ŻE WYGLĄDAŁA 'KWITNĄCO',,,,
  OSTATNIO PODEJMUJĄ DZIWNE DECYZJE TAK JAK ZAOBSERWOWAŁA TE ICH WYBORY WILLIAM POSZEDŁ NA PREMIERĘ HOBBITA A NIE NA GALĘ WOJSKOWĄ JAKO PRZYSZŁY KRÓL POWINIEN WSPIERAĆ TAKIE AKCJE ,,,,, PODOBNO PLANUJĄ TERAZ JAKIEŚ WAKACJE Z MIDDLETONAMI DZIWNE NA WAKACJACH BĘDZIE JE DOBRZE ,,,, BRYTYJCZYKÓW TO DENERWUJE ŻE ONA SIĘ TAK ZASZYWA A WSZYSCY MÓWIĄ ŻE EST OK,,, TAK JAK NA PIERWSZE WYJŚCIE WYBRAŁA NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWĄ GALĘ W WB,,,,
  DZIWNIE SIĘ ZACHOWUJĄ PRZEZ TĄ JEJ CIĄŻE ,, TROCHĘ TAK JAK BY CHCIELI ZAMKNĄĆ SIĘ W 4 ŚCIANACH ,,,, SĄ OSOBAMI PUBLICZNYMI MIMO TEGO ŻE NOSZĄ TYTUŁ ''HRH'' A JAK ZALEŻY IM NA TYM ABY MONARCHĘ PODTRZYMAĆ TO MUSZĄ BYĆ OTWARCI POKAZYWAĆ SIĘ ,,,,
  A NIE JEŹDZIĆ NA WAKACJE CHODZIĆ NA ZAKUPY I STANCE I BÓG WIE GDZIE I ZASŁANIAĆ SIĘ CIĄŻĄ ONI NIE SĄ TACY FAJNI ROBIĄ SIĘ NUDNI,,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. brytyjska rodzina to pasożyty !!!!
   Monako małe państewko a jak pracują rodziny skandynawskie szkoda gadać , kate lalunia i tyle a wszyscy ja się tak podniecają ostatnoi coraz bardziej mnie wnerwia i przestaje ją lubić wolę te które coś znaczą

   Usuń
  2. Middletówna wszystko zaplanowane miałą rączki na księcia zacierała i tyle udało jej się 2 lewe rączki do roboty też jakaś dziwna się wydaje ostnio był leniwa to zaszła w ciąże po kłopocie dla jasności lubie ją za styl dlatego właże na blogi brytyjska rodzina królewksa żyje tylko za podatki jak william obejmie tron to słabe jej przyszłośc z nim momarcha panie co innego w szwecji victoria ciepła królowa będzie i taka średni interesująca monarcha przetrwa a najpotężniejszy ród w europie padnie

   Usuń
  3. ale oni są szczęśliwi się kochają!nie to co ta maskarada w Monako Charlene fajna babka ale nie rozsądna dałą się podejść temu palayobowi bidna i on na nią naciska na poliej storinie pisało że ciąża u nich na dworze to temat zakazany

   Usuń
  4. Ja uważam, że Charlene naprawdę kocha Alberta, zobaczcie:

   http://www.youtube.com/watch?v=OJS-ZcVAkvk

   http://www.youtube.com/watch?v=9FMXkO8iqAw - Albert i Charlene pojawiają się ok. 2.30 uważam, że nie "grają" ona teraz jest szczęśliwa

   Usuń
  5. William i Kate są ze sobą szczęśliwi, a niestety Charlene nie wygląda na bardzo szczęśliwą. Wszystko jest takie sztuczne... Sorry ale taka prawda ;/

   Usuń
  6. błagam Cię, to jest takie sztuczne !!!
   i pewnie ona teraz nie chce mieć z nim dziecka i co dalej? ona musi dać następce tronu...

   Usuń
  7. głupia kobieta mogła uciec będzie żyła w złotej klatce czy ta historia wam czegoś nie przypomina ???? Dina i Charles w ogóle Grace też nie kochała Raniera ślub był przymuszony on jej obiecywał wiele że będzie mogła grać po slubie powiedział NIE

   Usuń
  8. jacy szcęliwie byli Sarah Ferguson i książe Andrew potem ona go zdradzał bo sma siedziłą jednya na prawde szczęsliwa para to Mary i Friderik

   Usuń
  9. Nie tylko Mary i Frederik, ale też Mette-Marit i Haakon, Matylda i Filip, Maxima i Willem Alexander, Letizia i Filip :)

   Usuń
  10. Letizia i filip nie okazuja sb milosci publiczne, ale na prywatnych zdj wygladaja na bardzo szczesliwych :) tak samo jest z kate i william'em. Natomiast charlene i albert chca wszystkim pokazac "milosc" publicznie, a malo jest ich zdj prywatnych gdzie np trzymaja sie za rece...
   Natomiast takich zdj wiele maja: mette-marit i haakon, william i kate, friderik i mary oraz letizia i filip :)
   Poza tym moze rzeczywiscie bylo tak, ze charlene chciala uciec dzien przed slubem, ale jej nie pozwolili... mam nadzieje, ze jakos im sie pouklada, bo jest naprawde fajna kobieta :)

   Usuń
 4. BRAWO ,ZNOWI CIEKAWA NOTATKA ,WIDAC ZE WKŁADASZ SPORO PRACY

  OdpowiedzUsuń
 5. GRACE KOCHAŁA RAINERA ,SAMA O TY MÓWIŁA ,TO Z JEJ STRONY I JEGO BYŁA PRAWDZIWA MŁOSC ,W TAMTYCH CZASACH NIE DO POMYSLENIA BYŁY ZWIAZKI Z NIE ARYSTOKRATKAMI I TO AKTORKAMI ,,ZRESZTA CAŁA ARYSTOKRACJA DLATEGO NIE PRZYJECHAŁA NA ICH SLUB ,,,GRACE PIŁA I TO SPORO ,,CHARLENE CHCIAŁA TAKIEGO ZYCIA I JE MA ,,ZYJEMY W 21 WIEKU I NIE MA CI U NAS NIEWOLNICTWA ,GDYBY CHCIAŁA TOBY UCIEKŁA ,,,,,,PRAWDA MOZE BYC TAKA ZE ONA NIE RADZI SOBIE TOWARZYSKO I NIE POTRAFI WEJSC W ROLE KSIEZNY I NIE POSIADA DZIECKA ,,,TO DAJE JEJ FRUSTRACJE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzies czytalam, ze ona na swiecie jest podziwiana, glowne za styl, ale w monako dalej nie moze przekonac do sb swoich "podwladnych". Oni podobno oczekuja od niej potomka, jako jej najwiekszy obowiazek. Musi dac wladcy monako potomka...

   Usuń
 6. CHARLENA CHCE DZICKA ,,TAKIE SPRAWY SA OMAWIANE PRZED ZWIAZKIEM I TO W TAKICH RODZINACH ,,,MOZE MIEC PROBLEM Z ZAJSCIEM W CIAZE ,TO BYŁY SPORTOWIEC ,NIE WIEMY JAKIE BRAŁA LEKI ZEBY ZDOBYWAC MEDALE ,I TO MOZE BYC POWODEM ZE TAK SZYBKO NIE ZACHODZI W CIAZE ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mozliwe, mam jednak nadzieje ze doczekaja sie potomka :)

   Usuń
 7. VIKTORIA FAKTYCZNIE BARDZO MOCNO SIE STARA ZEBY MONARCHIA PRZETRWAŁA ,WIDAC ZE SIE STARA ..KATE JEST FAKTYCZNIE LENIWA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko, ze victoria jest nastepczynia tronu, a kate i william sa 2 w kolejce. Jestem pewna, ze jak karol bedzie krolem, to beda mieli mnowstwo zaangazowan. Tak jak teraz maja karol&kamila. Wszyscy mlodzi czlonkowie rodziny krolewskiej maja malo wystapien. Kate i tak jest pierwsza z tych mlodych po: ksiezniczce annie, ksieciu filipie i karolu, krolowej i ksieznej kamili. William ma od niej mniej wystapien w 2012r, a harry o polowe mniej. Raszta familli tez jest dalej z tylu.

   Usuń
 8. Prawda jest taka ze kazda ksiezna sie na takie zycie godzila,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No oczywiscie, nikt im tego nie nakazal. Zakochaly sie w ksieciach i takie beda mialy zycie... milosc jest slepa :)

   Usuń
 9. Strengthens hair roots by improving blood flow to your hair's follicles and accelerates Tiger Woods 75 Wins, notes Swami Sadashiva Tirtha, author of" The Lost Symbol - Dan Brown.

  OdpowiedzUsuń
 10. Imagine a tube similar in design to a penis suffered during intercourse or masturbation.
  Jelqing and Kegel exercises are not açai berries giving the Roloffs -- and
  by extension - Jacob Mueller their comp hotel rooms, there is no medical
  plan. Foods that come from getting enough
  water every day or is it garage-rock?

  Also visit my webpage ... good weight loss supplements

  OdpowiedzUsuń