piątek, 18 stycznia 2013

Otwarcie Festiwalu Cyrkowego w Monako i wiele więcejWczoraj odbyło się otwarcie 37 Festiwalu Cyrkowego w Monte-Carlo. W inauguracji wziął udział książę Albert, księżna Charlene, księżniczka Stephanie i Pauline Ducruet.

(L do R) Princess Charlene z Monako, książę Albert II z Monako, Księżniczka Stephanie z Monako i jej córka Pauline Ducruet uczestniczyć otwarcie Monte-Carlo 37-ga Międzynarodowego Festiwalu Circus na 17 stycznia 2013 w Monte Carlo, Monako.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dobry humor Charlene.

W tym obrazie materiałów informacyjnych dostarczonych przez Palais Princier de Monaco, księżniczka Charlene Monako uczestniczy w otwarciu Monte-Carlo 37-cie Międzynarodowego Festiwalu Circus na 17 stycznia 2013 w Monte Carlo, Monako.

Jednak jej wczorajszy ubiór pozostawia wiele do życzenia. Może gdyby nie założyła kozaków tylko zwykłe czółenka wyglądała by lepiej. Księżna miała za to idealny makijaż, który wspaniale do Niej pasował.Należy także wspomnieć o Paulinie, która wyglądała jak diva, moim zdaniem najlepiej ze wszystkich.No i oczywiście od razu muszę porównać ją do księżnej Grace :)

In this handout image provided by the Palais Princier de Monaco, Pauline Ducruet attends the opening of the Monte-Carlo 37th International Circus Festival on January 17, 2013 in Monte-Carlo, Monaco.In this handout image provided by the Palais Princier de Monaco, Princess Charlene of Monaco and Prince Albert II of Monaco attend the opening of the Monte-Carlo 37th International Circus Festival on January 17, 2013 in Monte-Carlo, Monaco.

Kilka zdjęć z 2012 roku:

Charlene Wittstock - Ceremonia zamknięcia - Monte-Carlo 36-ta międzynarodowe Circus FestivalCharlene Wittstock - Ceremonia zamknięcia - Monte-Carlo 36-ta międzynarodowe Circus FestivalCharlene Wittstock - Closing Ceremony - Monte-Carlo 36th International Circus FestivalCharlene Wittstock - Closing Ceremony - Monte-Carlo 36th International Circus Festival

***

Kate i Jessica Brown = sukienka Findlay_Whistles

 Aktorka Jessica Brown-Findlay (Lady Sybil w Downton Abbey) pierwsza nosiła tą sukienkę w styczniu ubiegłego roku na brytyjskiej premierze War Horse.

***Jak się okazało księżna Charlene nie popełniła faux pax zakładając biały strój na spotkanie z papieżem. Dla uściślenia na spotkaniach z Głową Kościoła biel mogą nosić tylko władcy / małżonki władców. Jednak nie wszystkie kraje mają ten przywilej. Księżna Grace nosiła czerń podczas spotkania z papieżem. Wiele osób uważa, że to faux pax jednak Watykan potwierdził, że księżnej Charlene nadano przywilej noszenia bieli w obecności papieża. Przywilej taki pierwszy raz nadano Monako.

***

 Nowa kolekcja AKRIS Wiosna 2013. Stroje pokazane poniżej wydają się pasować do gustu księżnej jednak konieczne były by poprawki. Szwedzka marka jest z pewnością ulubioną marką Charlene, stroje tej marki nosi od ślubu w lipcu 2011 roku.

Akris 1

Księżna Charlene w strojach AKRIS z kolekcji z 30 września 2012 roku.

Akris 2


1. Noc Gala Stowarzyszenia Przeciwko Autyzmowi w Sporting Monte-Carlo, 15 listopada 2012
2. Hotel de Paris Uroczysta kolacja na cześć 25 rocznicy restauracji szefa kuchni Alaina Ducasse'S, 17 listopada 2012
3.Monaco National Day Gala Concert, 19 listopada 2012

(Nawiasem mówiąc, Akris świętuje 90 lat w tym roku! Wszystkiego Najlepszego, Akris!)

***

Wiosenna kolekcja Georgio Armani  


Armani

Tą markę księżna częściej wybierała przed ślubem, jednak teraz także sporadycznie możemy zobaczyć Charlene w jego projektach.

***

DIOR

Dior Pre-Fall 2013 RTW

Dior moja ulubiona marka wybierana przez księżną, ostatnio na audiencji u papieża księżna zachwyciła właśnie w sukience tej marki.  Powyższa kolekcja została przedstawiona w dniu 14 stycznia 2013 roku na Paris Fashion Week. W tych projektach wyobrażam sobie nie tylko Charlene, ale także inne księżne.

***Chciałabym Wam dziś przedstawić troszkę dłuższą historię tiary Boucheron Honeycomb Tiara, która była ulubionym królewskim "nakryciem głowy" Królowej Matki. Historia wydaje się dość ciekawa...

Tiara ta powstała w 1920 z rąk Boucheron. Początkowo nie należała ona w ogóle do rodziny królewskiej. Tiarę tę zaprojektowano dla przyjaciółki królowej Elżbiety i króla Jerzego VI, Pani Greville. Kiedy ona zmarła w 1942 r. tiarę przekazano Królowej Matce.
Początkowo przy tiarze nie było klastry diamentów na górze, została ona dorobiona na życzenie Królowej Matki, najprawdopodobniej przez Cartier. Królowa Matka nosiła ten diadem aż do swej śmierci w 2002 roku, po czym została ona razem z resztą biżuterii przekazana królowej Elżbiecie. Królowa nie założyła jednak nigdy tej tiary. Obecnie nosi ją księżna Camilla, podczas prawie wszystkich imprez państwowych.

***Tiara królowej Josephine, ten diadem pochodzi ze zbiorów Królowej Josephine Szwecji i Norwegii, żony króla Oskara I, wnuka innej słynnej Josephine ( żona Napoleona cesarzowa Josephine)
Chociaż niektórzy sugerują, że to tiara początkowo należała do królowej Désirée Szwecji, większość wydaje się zgodna, że królowa Josephine była rzeczywiście jej pierwszą właścicielką. Niektórzy sądzą, że może to być prezent ślubny dla Niej, a może nawet nosiła ją w dniu swojego ślubu, choć nikt nie wie dokładnie, kto mógł być darczyńcą tej tiary. Kiedy Josephine umarła, tiarę odziedziczyła jej wnuczka, księżniczka Louise, która poślubiła króla Fryderyka VIII Danii. tiara zdobiła różne duńskie królewskie głowy, dopóki nie została przekazana wnuczce Louise, księżniczce Martha Szwecji, który poślubił księcia Olav Norwegii w 1929 roku. Märtha zmarła nie poznawszy żony swego syna Haralda, ale jej synowa, królowa Sonja, nosi diamentową tiarę podczas prawie wszystkich imprez.

***Jeżeli zorganizowano by konkurs na największą tiarę z pewnością wygrała by ta...

Luksemburg Empire Tiara, nazwa pochodzi od stylu w jakim ją wykonano - empire, nie koniecznie z powodu, e w XIX wieku znajdowała się w angielskich skarbcach. Istnieją dwie teorie, na temat pojawienia się tej tiary w Luksemburgu. Jedna z historii rozpoczyna się w Rosji,  Księżna Elżbieta Mikhailovna, pierwsza żona Wielkiego Księcia Adolfa, mogła pozostawić biżuterię swej córce Adolphe. Druga możliwość -  Wielka Księżna Hilda Badenii, który umarła bez potomstwa, mogła zostawić biżuterię swojej siostrzenicy.
Jedno jest pewne, w 1919 roku wielka księżna Charlotte, nosił ten diadem w dniu ślubu. Wtedy to pierwszy raz tiara ta pojawiła się na dworze książęcym w Luksemburgu. Tiarę tę częstą nosiła synowa księżnej Charlotte - Josephine-Charlotte, a także przez synową Josephine - wielką księżną Marię Teresę.

Mała rada jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli okazję zobaczyć tę tiarę zabierzcie ze sobą okulary przeciwsłoneczne.

***

Dziś późnym popołudniem księżna Charlene będzie gościem radia Monako.

Dziś to na tyle papa 

5 komentarzy:

 1. Rzeczywiście Charlene miała dobry humor, ciekawa i wyczerpująca notka :)
  Bardzo dobrze piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 2. zawsze tu notatki ciekawie czytam ,

  OdpowiedzUsuń
 3. kocham czytac o tiarach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja czytać i oglądać. pięknie wyglądają w ładnej, wymyślnej fryzurze :)

   Usuń