środa, 2 stycznia 2013

75 urodziny króla Juana Carlosa


Powyżej wywiad z księżniczką Ameerah Al'Taweel

***

Z okazji zbliżających się 75 urodzin króla Juana Carlosa, 75 lat życia w 75 zdjęciach :)


***

Z ankiety przeprowadzonej w Szwecji wynika, że aż 68  % ankietowanych chce aby po czterdziestu latach panowania abdykował król Karol XVI Gustaw, jedynie 32 % chce aby król pozostał na swoim stanowisku, aż do śmierci.

***

Nowa kolekcja Ellie Saab, z pewnością którąś z księżnych/księżniczek zobaczymy w jednej z tych kreacji :)

11 komentarzy:

 1. bardzo cekawa notatka

  OdpowiedzUsuń
 2. u ciebie zawsze mozna dowiedziec sie cos ciekawego

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, nie wiedzialam ze w szwecji nie lubia swojego krola... na ale ja tez bym wolala wiktorie na tronie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o lubienie, Szwedzi bardzo GO lubią ale wolą młodego władce bardziej reprezentatywnego, król ma już swe lata i nie może wszystkiego robić.

   Usuń
  2. No o to mi chodzi, ze wola wiktorie na tronie :)

   Usuń
  3. to jest dlatego ze z krolem wiaze sie sporo skandali ,kochanki i zabawy z amerykanskimi prostytutkami ,

   Usuń
 4. Super pomysł z tymi 75 zdjęciami. Nareszcie ktoś docenił i zauważył monarchę a nie tylko żony następców tronu. Król i królowa na zdjęciach z początków małżeństwa wyglądali na bardzo dobraną parę, niestety czytałam gdzieś że dzisiaj ich małżeństwo to fikcja, żyją całkiem osobno, a królowa jest bardzo samotna. Szkoda mi jej bo wygląda na bardzo sympatyczną i ciepłą osobę. Do tego jeszcze rzekome nieślubne dzieci króla też na pewno ją załamały. To niestety nie tylko domena hiszpańskiej rodziny królewskiej, podobne plotki słychać na belgijskim dworze i przecież w Monako.
  Co do abdykacji króla Gustawa dla mnie to niedopuszczalne król to nie funkcja z nadania a z urodzenia więc zmiana wiąże się dla mnie tylko ze śmiercią monarchy.Jeśli poddani będą mogli decydować kiedy monarcha ma się zmienić to dla mnie to już nie będzie monarchia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Króla Hiszpani podobną miał romans z Lady Di! dlatego się tak przyjaźnili a Gustaw to średnoi fany władca wszyscy wolioli by w tej roli widzieć Vic

   Usuń
  2. On mial wiele romansow...

   Usuń
 5. pojawiło się 3-nieślubne dziecko króla- Maria Jose z Ruelle. cyt."Maria Jose uważa, że to wynik romansu Juana Carlosa, gdy miał szesnaście lat, i Marii Gabrieli- córki ostatniego króla Włoch Umberto II i Marii Jose . , która miała czternaście lat, podczas rejsu Agamemnona statku wycieczkowego, gdzie w tym samym czasie był Juan Carlos Prasa swego czasu donosiła o romansie między księciem i Gabrielą z Savoy rodziny królewskiej, ale on zawsze zaprzeczał, że spłodził żadnych dzieci."Czyli Maria Jose de la Ruelle, Ingrid Sartiau i Albert Solà są dziećmi króla. Ponoć następca tronu Filip też ma dziecko ze swoją dziewczyną Evą Sannum...Filip nie zaprzecza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trochę mi się omskło z tłumaczem...nie zauważyłam

   Usuń