wtorek, 5 lutego 2013

Eventy królowej Rani, księżnej Letizi i księżnej MaryKrólowa Rania odwiedziła wczoraj Dom Opieki Al Asirra Al Bayda. Królowa spotkała się z grupą Jordańskich Wolontariuszy, która pomaga starszym w zakresie psychologicznym, społecznym i zdrowotnym.
W spotkaniu, w którym uczestniczyli także członkowie zarządu stowarzyszenia, królowa Rania została poinformowania o ich usługach, a także wyzwaniach, przed którymi stoją. Podziękował wolontariuszom za ich ciężką pracę i profesjonalizm. Zwróciła również uwagę na znaczenie ich pracy wolontariackiej, która niesie korzyści nie tylko osobom starszym, ale także innym członkom społeczeństwa, jak i samym wolontariuszom. Królowa Rania powiedziała również, że poprzez kontakt z różnymi ludźmi z różnych środowisk wzbogaca się ich doświadczenie.  Haifa Al Bashir, Przewodnicząca Rady Towarzystwa wyjaśniła, że Homecare stara się zapewnić najlepszą możliwą opiekę dla swoich gości, która obejmuje usługi medyczne i żywieniowe. Dodała, że są oni bardziej niż szczęśliwi, z możliwości współpracy z innymi organizacjami, takimi jak Jordańscy Wolontariusze. Dyrektor Stowarzyszenia Pani Mariam Mubaydeen powiedziała, że działania przeprowadzone przez wolontariuszy miały wielki pozytywny wpływ na osoby starsze, i że pochwala wysiłki i usługi świadczone przez centrum. Homecare Założyciel Jordan Volunteers pan Mohammada Jaber powiedział, że grupa ta zawiera około 15.000 ochotników, z których większość to studenci. Dodał również, że byli w stanie dotrzeć do beneficjentów w dziewięciu gubernatorstwach w całym Królestwie. Wolontariusze wspierają osoby starsze w najlepszy sposobów, spełniają ich potrzeby i zaczynają szereg inicjatyw i programów na podstawie, wcześniejszych doświadczeń z osobami starszymi.  Inni ochotnicy poinformowali królową o inicjatywach, które mają na celu zapewnienie gościom rodzinnej atmosfery i organizację regularnych wizyt sierot, tak aby zrekompensować im życie z dala od swoich rodzin Królowa Rania następnie zwiedziła Home Care i sprawdziła klinikę i służbę medyczną. Odwiedziła także kilka niedawno odnowionych pokoi  i rozmawiała z kilkoma gośćmi i sierota. Pod koniec swej wizyty Królowa Rania obejrzała rękodzieła wykonane przez niektórych mieszkańców.  Wsłuchała ich wyjaśnienia, jak pomogło to im odzyskać zaufanie, zwłaszcza, że niektóre fragmenty ich prac zostały sprzedane na bazarze charytatywnym.

3.jpg4.jpg

***

Księżna Mary obchodzi dziś 41 urodziny, z tej okazji wywieszono flagi na wszystkich budynkach publicznych. 

Małe zestawienie zdjęć Mary na przestrzeni lat, znajdziecie tutaj.

***


Księżna Mary wzięła wczoraj udział w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem w Copenhagen Opera House. Główną Nagrodę otrzymał Torben Palshof ( specjalista do walki z rakiem, który sam przeszedł z nim walkę). Rak jest główną przyczyną zgonów na świecie i stanowił 7,6 milionów zgonów (około 13% wszystkich) w 2008 roku. Dzień ten ma na celu podniesienie ogólnej wiedzy o raku i usunięciu błędnych wyobrażeń o nim. 


Księżna nosiła buty od Christiana Louboutina

[CL.%2520%252B%2520%2524%2520952.0%255B2%255D.jpg]

***

wartość null

Księżna Letizia wzięła udział w drugim posiedzeniu na temat Rzadkich Chorób i ludzi niepełnosprawnych, Letizia jest honorowym prezesem Hiszpańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem (AECC). Spotkanie odbyło się wczoraj rano, rozmawiano na nim o "kompleksowym podejściu". 


Księżna wygłosiła przemówienie na temat konieczności walki z rakiem w sposób kompleksowy aby zapewnić sukces w walce z chorobą. Księżna Asturii uznała, że  "należy inwestować w badania" przed rakiem i podkreśliła znaczenie wczesnego jego wykrywania, które ratuje życie. "Mając zdrowe nawyki kompensowania, inaczej jest to bardzo ryzykowne: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nadmiar słońca, zła dieta, brak ruchu ..." ostrzegała, zauważając, że "wczesne wykrycie ratuje życie" a także zaznaczyła, że badania naukowe "są niezbędne", nie zapominając, że "inwestowanie w badania jest gwarantem postępu kraju i jego społeczeństwa."


Księżna wybrała spódniczkę ze skórzanym paskiem od Hugo Boss, poniżej księżna w tej samej spódniczce i z tym samym paskiem w listopadzie tamtego roku.


Torebka pochodzi od Coach 

4 komentarze:

 1. fajna notatka z ciekawoscia sie czytało

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżne: Rania ,Mary,Letizia ....piękne,mądre oraz pracowite.Zajmujące się poważnymi sprawami.Inne księżne mogą brać z nich przykład.Jak zwykle ciekawa notatka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawiam się. Oczywiście Rania jest królową a nie księżną jak napisałam wcześniej.

   Usuń
 3. Letizia wyglądała bardzo elegancko.

  OdpowiedzUsuń