wtorek, 12 lutego 2013

Eventy księżnej Letizii i księżnej Mette-Marit

null

Księżna Letzia i książę Filip uczestniczyli w ceremonii akredytacji honorowych ambasadorów Hiszpanii w Ciudad del FINANCIERA Banco Santander w Madrycie. Książę i księżna zgodnie z okazją wybrali czerwony krawat i czerwoną spódniczkę pochodzącą od Felipe Valera. Wśród akredytowanych znaleźli się kierowca Formuły 1 Fernando Alonso, się aktor Antonio Banderas i szef kuchni Jose Andres.


Banco Santander z zadowoleniem przyjął dostawę tych nagród, które rozpoznają ludzi publicznych, 
przedsiębiorstwa lub instytucje, które przyczyniły się w trakcie swojej kariery do wzmocnienia wizerunku Hiszpanii za granicą.

To już piąta edycja tych akredytacji przyznawanych przez znane hiszpańskie Brands Forum (LBSF), które zrzesza ponad sto przedsiębiorstw, Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego (ICEX) i hiszpański Patent and Trademark Office (SPTO ) i Ministerstwo Przemysłu, Energii i Turystyki, Gospodarki i konkurencyjności oraz spraw zagranicznych i współpracy, w celu wspierania i obrony umiędzynarodowienia hiszpańskich marek, promowanie generowania obrazu prestiżu związanego z obrazem Hiszpanii i jej produktów i usług. W uroczystości, której przewodniczyli książę i księżna Asturii interweniował także Minister Przemysłu, Energii i Turystyki, José Manuel Soria, Wysoki Komisarz Rządu dla marki Hiszpańskich, Carlos Espinosa de los Monteros, prezes Banco Santander, Emilio Botin, i prezes FMRE Freixenet, José Luis Bonet.


Książę Filip wygłosił przemówienie do uczestników tej imprezy, a szczególnie do wybranych ambasadorów. Zachęcał wszystkich do "bardziej śmiałej, ambitnej i skutecznej" misji promowania i rozpowszechniania prestiżu Hiszpanii i nagłośnienia dużych aktyw i wartości państwa "pozostającego jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw." Książę podkreślił potrzebę uznania i nagłośnienia "wielkich aktywów i wartości" w kraju "we wszystkich dziedzinach" i wezwał do rozwiązania tego zadania "krytycznie", ponieważ nie jest jeszcze " wydeptana ważna ścieżka do" przekazywania i lepszego wykorzystania ogromnego potencjału ", która posiada ten naród.

Fernando Alonso ze swoją "nagrodą".
Antonio Banderas , przemawiając w imieniu wszystkich kolegów namawaił do wzięcia odpowiedzialności za "obronę, wywyższenie i wzmocnienie" nazwy Hiszpanii w świecie i "bycie lepszym", bez konieczności rezygnacji z pragnień miasta, wiem, że" wiele zaciska zęby i walczy w tych czasach. " Banderas pochwalił innych akredytowanych w przemówieniu usiana humoru, podkreślił stany Alonso i Jose Andresa oraz radził jeżeli dobrze rozumiem, aby połączyli "Szybkość z boczkiem" i, aby ogłosili, że będzie dawcą narządów, powiedział, że oczekuje się, od dobrych wielu lat, że ktoś będzie mieć "nowe" zdrowe nerki, wątrobę lub serce.

Antonio Banderas

księżna Letizia i Fernando Alonso


Oprócz spódniczki od Filipe Valery księżna wybrała białą bluzkę z bufiastymi rękawami oraz nowe beżowe buty od Magrit i pasującą do nich idealnie zamszową torebkę.

***


Książę Haakon i księżna Mette-Marit przyjęli dziś w Pałacu Królewskim byłego prezydenta USA Billa Clintona 

***


11 lutego 2013 roku, Królowa Rania z Jordanii zainaugurowała nowy budynek  Towarzystwa Dobroczynności Rmeil znajdującgo się w dzielnicy Al Jeezeh, następnie odwiedziła jedną z publicznych szkół w pobliżu, aby spotkać studentów rozpoczynających drugi semestr. Obiekt został zbudowany po  spotkaniu królowej się z lokalnymi mieszkańcami wsi w 2011, którzy wyrażali swoje życzenia powstania większego budynku, tak, aby mogło z niego korzystać więcej osób. Obiekt będzie również służyć szeregom okolicznych wsi. Na spotkaniu, Rania przekazała pozdrowienia od król Abdullah II, pogratulowała mieszkańcom nowej siedziby i chwaliła poświęcenie ludzi dążących do poprawy warunków życia w ich wiosce. Jej Królewska Mość również zauważyła, że projekty są bardziej skuteczne, gdyż są one wykonywane przez członków społeczności, którzy mogą najlepiej określić ich potrzeby, a tym samym są w stanie wymyślić najbardziej praktyczne rozwiązania. Dyrektor Towarzystwa Dobroczynności Khalid Suheim powiedział, że nowy budynku jest w stanie odbierać setki beneficjentów, natomiast stary ledwo zmieścić trzy osoby na raz. Mówił również o jego usługach, takich jak fundusze kredytów odnawialnych przekazanych przez Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Fundusz Jordańskiego Rozwoju Jordanii Badia. Do tej pory fundusze pozwoliły 16 rodzinom założyć własne przedsiębiorstwa przynoszące dochód. Zapewnia również wsparcie finansowe dla ubogich studentów i rodzin. Jej Wysokość odwiedziła także szkołę Tor Al-Hashash  dla dziewcząt i wysłuchała Pani Fadwa Dyskusja, która mówiła o " renowacji, którą czynili we współpracy z rodzicami, nauczycielami i uczniami w celu poprawy środowiska uczenia się. Królowa Rania następnie zatrzymała się w niektórych klasach i słuchała studentów opisujących jak te zmiany pozytywnie wpłynęły im i na budowę wartości obywatelskich i odpowiedzialności wobec ich społeczności. 

14 komentarzy:

 1. Anonimowy12 lutego 2013 08:37

  http://www.tumblr.com/tagged/grand-ducal-family-of-luxembourg


  wszystko o monarchii luksemburskiej i o stephanie
  dla jej fanek:)
  Odpowiedz
  Odpowiedzi

  Anonimowy12 lutego 2013 08:38

  http://royal--photos.tumblr.com/ a to dla wszystkich fanek..monarchii:)

  Anonimowy12 lutego 2013 08:39

  dzieki za linki tylko szkoda,ze Patrycja ich Nam nie podaje
  zle z tym blogiem

  Anonimowy12 lutego 2013 08:41

  http://royalkmiddleton.tumblr.com/ nastepny ciekawy link !

  Anonimowy12 lutego 2013 08:41

  http://middletonlove.tumblr.com/ rowniez swietny link
  zachecam do lektury

  Anonimowy12 lutego 2013 08:43

  tu znana stronka z moda http://whatkatewore.com/ czyli stylizacje kate

  Anonimowy12 lutego 2013 08:44

  a tu dla wszystkich fanek seksownego Harrego http://princeharrysupporter.tumblr.com/  jak znacie fajne linki to podzielcie sie tym z innymi
  patrycja nie pomoze to musimy same tworzyc ten blog i rozwijac zainteresowania ,bo inaczej nuda tu bedzie i klapa z blogiem,ktory i tak juz ma agonie:(

  Anonimowy12 lutego 2013 08:49

  Haryy podobny bardzooo do Diany
  a Stephanie http://www.tumblr.com/tagged/stephanie%20de%20lannoy piekna jest :)
  http://www.tumblr.com/tagged/countess%20stephanie%20de%20lannoy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to sa linki do ciekawych stronek dotyczacych monarchii dlatego Marlo tutaj to wkleilam zeby dziewczyny mogly tutaj skorzystac z tych linkow:) jesli ich nie znaja
   pozdrawiam
   bardzo dobry blog

   Usuń
  2. dziekuje Ci,ze wkleilas te linki
   szukam od dawna wszystkiego co z rodzina krolewska na claym swoecie zwiazane i nie trafilam jeszcze na te linki ,ktore podalas
   swietne stronki
   jeszcze raz dziekuje

   Usuń
  3. Przyznam, że większości stron nie znam, jeżeli to Wam pomoże w pasku bocznym dodam linki do różnych stron :)

   Usuń
  4. super Marleno! w pasku bocznym linki sie przydadza

   Usuń
  5. http://princesseslives.blogspot.com/

   http://orderofsplendor.blogspot.com/

   http://fashionablyroyal.tumblr.com/

   http://princessdianafrances.tumblr.com/


   ja podrzuce takie linki dla zainteresowanych czyteliczek

   Usuń
  6. Marelna dodała już wcześniej linki które podałaś, oprócz tego fashionably :)

   Usuń
  7. Podawajcie linki, dodam je na pasku bocznym :)

   Usuń
 2. co letizia robi ,ze nic a nic sie nie starzeje
  wyglad apieknie i mlodo
  czyzby operacje plastyczne??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba tak ,gdzies czytałam ze w hiszpani sporo plotkowało sie nad zmiana widoczną twarzy

   Usuń
 3. Letizia taka subtelna i delikatna kobietka obok bardzo przystojnego Filipa.Bardzo lubię ich zdjęcia.Emanują prawdziwym uczuciem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak letizia i filip to milosc,tak samo jak victoria ze szwecji i daniel
   niesttey tego nie widze u..kate i williama:(

   Usuń