sobota, 16 lutego 2013

Eventy Letizi i Madeleine


Wczoraj swoje ferie zimowe rozpoczęli książę Willem Alexander, księżna Maxima oraz Ich dzieci. Rodzina opuściła Amsterdam królewskim pociągiem, by dołączyć do reszty rodziny królewskiej w Lech. Warto wspomnieć także o samy dworcu, który na każdym kroku przyciąga wzrok.
Station Amsterdam Centraal - największy dworzec kolejowy Holandii, znajdujący się w centrum Amsterdamu. Codziennie korzysta z niego ponad 150 000 pasażerów. Zapewnia bezpośrednie połączenia z wszystkimi większymi miastami Holandii, lotniskiem Schiphol oraz wieloma stolicami europejskimi, między innymi Berlinem, Paryżem, Brukselą, Kolonią, Frankfurtem nad Menem, Kopenhagą, Warszawą. Na dworcu znajduje się początkowa stacja linii metra: 51, 53 oraz 54. Budynek stacji został zaprojektowany przez Pierre'a Cuypers i A. L. van Gendta, zaś otwarty został w 1889.


Oczywiście nie zabrakło "fanów" i fotografów, którzy przybyli pożegnać rodzinę.


Tak wygląda kabina w której spędzili podróż.Decyzja o podróży pociągiem wszystkich zdziwiła, ponieważ zawsze rodzina królewska leciała na ferie samolotem. Z pewnością była to dla wszystkich miła odmiana.W poniedziałek rodzina królewska za pozuje do "oficjalnych" zdjęć z ferii.Wszyscy byli ubrani wygodnie i obładowani... torbami, trochę tych bagaży było skoro do pociągu wnosiło je trzech mężczyzn. Jednak dtrochę zdziwiła mnie Maxsima swoim "kostiumikiem" i butami.
Sądzę, że najmłodsza z córek księcia i księżnej będzie najładniejsza, ale to tylko moje zdanie.Z kolei gdy patrzę na zdjęcia Cathariny wydaje mi się, ze widzę królową Beatrix lub księcia Willema.
***Księżniczka Alexandra z Luksemburga świętuje dziś 22 urodziny.

***Księżna Letizia wczoraj odbyła dwa eventy.Najpierw uczestniczyła w VI Sympozjum na temat rzadkich chorób, spotkanie odbyło się w hotelu Melia Lebreros w Sevilla.

Księżniczka Letizia Hiszpanii (L) odwiedza "Wordskills Hiszpanii" 2013 w terenów targowych Ifema 15 lutego 2013 r. w Madrycie, Hiszpania.

Następnie uczestniczyła 34. Edycji Olimpiadas Nacionales de Formación Profesional odbywającej się w Parque Ferial Juan Carlos I w Madrycie.

Księżniczka Letizia - Princess Letizia z "Wordskills Hiszpanii" Odwiedziny Spain 2013

Według hiszpańskiego dworu królewskiego, księżna odwiedziła różne "stacje", gdzie uczniowie rywalizowali w różnych dziedzinach stolarki, technologii motoryzacyjnej, ogrodnictwie, technologii, modzie, , fryzjerstwie, gotowaniu i pieczeniu. "Wordskills Spain" odbywają się co roku w miejscu targów Ifema.

Księżniczka Letizia - Princess Letizia z "Wordskills Hiszpanii" Odwiedziny Spain 2013

***Księżniczka Madeleine odwiedziła Spotify Music Company w biurze w Nowym Jorku. Spotify to serwis muzyczny, który oferuje muzykę przesyłaną przez Internet. Na swojej stronie na Facebooku księżniczka Madeleine stwierdziła, że:***Z kolei wczoraj wieczorem obdyła kolejne spotkanie dotyczące muzyki. Mianowicie księżniczka odwiedziłą Royal Philharmonic, gdzie odbył się koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Księżniczka Madeleine  słuchała szwedzkiej sopranistki Elin Rombo i skrzypka Ray Chen.

HRH Princess Madeleine H.R.H Princess Madeleine and Concert violin soloist Ray Chen attends Stockholm Concert Hall Foundation Presents: The Royal Stockholm Philharmonic Orchestra at Carnegie Hall on February 15, 2013 in New York City.
Księżniczka i Ray Chen

***

Jeszcze troszkę o modzie:kurtka księżnej Marie pochodzi od Emporio ArmaniiZ kolei księżniczka Isabella postawiła na Szwecki design zakładając kurtkę marki  Performance.
8 komentarzy:

 1. na tym zdj: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/dpp-eu-1/1/14553511f57b62af54279452026.jpg ich najmłodsza córka (po prawej) przypomina mi Kacperka z Rodzinki.pl :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, widać podobieństwo :)

   Usuń
  2. Ta po lewej jest podobna do Willema, w środku do Maximy, a po prawej do Kacperka :p

   Usuń
 2. Ich najstarsza córka nie będzie ładna, masz rację bardzo podobna do ojca i babki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się będzie nie zbyt ładna, dwie młodsze córki za to będą ładne, tak mi się wydaje xD

   Usuń
  2. ja również muszę się zgodzić... ta najstarsza przypomina Beatrix, a najmłodsza jest nawet ładna :)))
   Natomiast najładniejsze młode księżniczki są w Hiszpanii. One są po prostu przecudne !

   Usuń
  3. Oj tak, Hiszpańskie Inflantki są jak wymalowane :)

   Usuń
  4. Kiedyś będą pięknymi kobietami ! :)

   Usuń