środa, 13 lutego 2013

Marie i Joachim w Szwajcarii, Eventy królowej Ranii i księżnej Letizi


Dziś za przykładem księżnej Mary i księcia Frederika, Jego brat książę Joachim wraz z żoną księżną Marie udzielili sesji zdjęciowej podczas ferii w Szwajcarii, dokładnie w Villars.


(Top LR do dołu) Princess Marie z Danii, książę Mikołaj Danii księcia Feliksa z Danii, Princess Athena Danii książę Henrik Danii i książę Joachim Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.Księżniczka Marie Danii i księżniczki Athena Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.Książę Felix Danii i książę Mikołaj Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.Princess Marie of Denmark and Princess Athena of Denmark meet the press, whilst on skiing holiday in Villars on February 13, 2013 in Villars-sur-Ollon, Switzerland.Prince Joachim of Denmark meets the press, whilst on skiing holiday in Villars on February 13, 2013 in Villars-sur-Ollon, Switzerland.Księżniczka Marie Danii i księcia Feliksa Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.Princess Marie of Denmark, Princess Athena of Denmark and Prince Nikolai of Denmark meet the press, whilst on skiing holiday in Villars on February 13, 2013 in Villars-sur-Ollon, Switzerland.Księżniczka Athena Danii, księżna Marie z Danii i księcia Feliksa Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.
OwRYxpS.pngmylhOFN.png7fALpM7.pngEFIGP69.pngyp29tMU.pngv4MnmtY.pngKsiężniczka Marie Danii i księżniczki Athena Danii spotkać prasy, podczas wakacji na nartach w Villars w dniu 13 lutego 2013 r. w Villars-sur-Ollon, Szwajcaria.Princess Marie of Denmark and Princess Athena of Denmark meet the press, whilst on skiing holiday in Villars on February 13, 2013 in Villars-sur-Ollon, Switzerland.
PPE13021340.jpgPPE13021319.jpg

***


Hiszpańska Rodzina Królewska uczestniczyła w przyjęciu na cześć  prezydenta Gwatemali Otto Perez Molina w Pałacu Królewskim w Madrycie.

King Juan Carlos of Spain attends a reception for Guatemalan President Otto Perez Molina at the Royal Palace on February 13, 2013 in Madrid, Spain.Księżniczka Letizia Hiszpanii uczęszcza przyjęcie dla prezydenta Gwatemali Otto Perez Molina w Pałacu Królewskim w dniu 13 lutego 2013 r. w Madrycie, Hiszpania.

Księżna Letizia miała przy sobie torebkę Mango


Buty pochodzą od Magrit, z kolei płaszczyk i sukienka od Filipe Valera.


***


W uznaniu dla niektórych utalentowanych i ambitnych studentów w Jordanii, królowa Rania spotkała się dziś z laureatami i uczestnikami konkursu Intel Science-Arab World 2012, który odbył się w grudniu w Dubaju i Drew, wzięło w nim udział 130 studentów z 11 krajów arabskich. Podczas spotkania,  zwycięzca pierwszego miejsca Shath Al-Sabbah z Jumana Bint AbdelMutaleb School w Irbid mówił o swoim projekcie, który testuje działanie metanolu w roślinach bazylii na utlenianie i toksyny wątroby. Królowa Rania zapytała studentów o idee każdego z projektów i jak ich nauczycieli i innych pracowników naukowych z różnych uczelni, czy byli w stanie pomóc ambitnym uczniom. 
Zapytał o procesy którym te projekty poddane, zanim zostały wprowadzone w życie. "Powinniście być z siebie dumni," Jej Królewska Mość powiedziała studentom, że ich pomysły są twórcze, wynikają z codziennych potrzeb, i są wykonane przy użyciu prostych i dostępnych zasobów. Dr Mohammad Abu Al Jdou "Program Manager Intel w Ministerstwie Edukacji wyjaśnił, że studenci również celowali w kategorii chemii i biochemii, jak Abdallah Bani Issa z Al Koura Centrum Przedsiębiorczości, który zdobył drugie miejsce dla swojego projektu. Inni uczniowie mówili krótko o swoich projektach, które zostały realizowane z pomocą ich nauczycieli i które należą do różnych kategorii, takich jak zarządzanie środowiskiem i nauką, energia i transport, chemia i energia elektrycznej. Projekty obejmują urządzenia do przewidywania trzęsień ziemi. Te projekty otrzymały także inne międzynarodowe nagrody. 

***


Kolejny raz księżna Mette-Marit opublikowała post na Twitterze  

4 komentarze:

 1. jak fajnie, że księżne mają swoje facebooki i twittery ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom, królowa Rania ma nawet kanał na youtube :)

   Usuń
 2. Letizia wygląda świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Letizia miała operację plastyczną nosa. Kiedyś miała orli nos a teraz malutki i prosty. Również Charlene miała orli nos jak poznała księcia, potem zrobiła sobie operację plastyczna i nabrała delikatnych rysów twarzy.

  OdpowiedzUsuń