poniedziałek, 18 lutego 2013

Nowości... i zdjęcia z sesji zdjęciowej Holenderkiej Rodziny Królewskiej w Lech


Zacznijmy dziś od życzeń dla Wielkiej Księżnej Stephanie z Luksemburga, która świętuje dziś 29 urodziny.


100 lat !!!

***


Jak informuje Gazet van Antwerpen ponad 11 tys. Belgów w ubiegłym roku napisało do króla Alberta II, aby prosić Go o pieniądze. Do prawie 10 % więcej ludzi niż w 2011 roku. W tamtym roku rodzina królewska przekazała 650 osobom dotacje w wysokości 200 euro, podczas gdy zazwyczaj dotacje takie otrzymuje 500 beneficjentów. Król łącznie w 2012 roku przekazał 129.000 euro, ludziom którzy nagle nie mogli zapłacić czynszu, mają zbyt wysokie rachunki za energię lub mają do czynienia z niespodziewanie wysokimi kosztami kształcenia swych dzieci., powiedział powiedział Bruno Neve, rzecznik Pałacu.

***

od prawej Golshifteh Farahani ( gra głowną a bohaterkę), Jean-Claude Carriere i cesarzowa Farah

14 lutego Farah Diba uczestniczyła w premierze filmu "Syngué sabour Patience Pierre" w  UGC Les Halles w Paryżu. Film wchodzi  20 lutego na ekrany we Francji. 


Akcja filmu dzieje się u stóp Góry Kabulu, bohater wojenny leży w śpiączce, jego młoda żona spędza czas przy łóżku modląc się za niego do czasu, aż bratobójcza wojna rozdziera miasto,. ... kobieta musi uciekać z dziećmi na drugą stronę miasta, pozostawiając męża. Tam jest zmuszona do miłości z młodym wojownikiem. Niespodziewanie okazuje się, że jest świadoma swojego ciała, uwalnia swoje słowa, powierza mężczyźnie swoje wspomnienia, swoje najbardziej intymne pragnienia ... dopóki jej wstydliwa tajemnica o człowieku w śpiączce staje się mimo woli, jego "Syngué Sabour" Kamieniem cierpliwości. - ten magiczny kamień, który kładzie przed cios wszystkie tajemnice, niedole, cierpienia cierpienia.


Atiq Rahimi, reżyser filmu jest zarazem pisarzem francuskim i afganistańskim. Został nagrodzony Prix Goncourt w 2008 roku za powieść "Syngué sabour. Patience Pierre" 

Zastanawiam się czy może rozpoznajecie fryzurę Farah była ona bardzo modna w latach 60'. A to krótki filmik z youtube z Farah w młodości.
***


Z okazji zbliżających się pierwszych urodzin księżniczki Estelle (23 luty) gazeta Expressen postanowiła opublikować książkę o pierwszym roku księżniczki Estelle. Książka będzie zawierać 132 strony i będzie sprzedawana wraz z gazetami Expressen, Evening Post i GT za 69 koron. Na początku miała ona być wydawana w formie magazyników na temat Estelle, kiedy skończy 1 rok, ale gazeta zmieniła zdanie i zdecydowała się zebrać więcej informacji i stworzyć z tego książkę. 
Książka jest dostępna od piątku.

***


Skoro już jesteśmy w klimacie pierwszych urodzin, to przypomnijmy sobie zdjęcia  pierwszych urodzin księżniczki Isabelle z Danii, przyznam, że ja sama nie widziałam wszystkich.


A poniżej kilka zdjęć z pierwszego eventu księcia Christiana, który w 2008 roku wybrał się razem z dziadkiem na otwarcie domu dla słoni w Kopenhaskim Zoo.


I dla porównania jak się zmienili zdjęcia z tego roku w Velber. 


***


Książę Albert stwierdził ostatnio, że on i jego żona, księżna Charlene, mają wiele zobowiązań, spotkań i funkcji reprezentatywnych. W związku z tym para chce poczekać jeszcze z ciążą trochę czasu. Wszystko wskazuje na to, że para książęca pobije rekord, w... spłodzeniu następcy tronu. Najdłużej dotąd z ciążą zwlekali księżna Mette-Marit i książę Haakon, mianowicie księżna urodziła 29 miesięcy po ślubie.

Książę Albert II książę Albert II z Monako i księżna Monako Charlene rozprowadzać dary dzieciom Czerwonego Krzyża Monako Szkoły w dniu 14 grudnia 2012 w Monako, Monako.

***Znalazłam kilka zdjęć księżnej, których wcześniej nie widziałam

[image] [image] [image] [image]

zdjęcia powyżej ( Charlene w niebieskiej sukience) musza być stare, ponieważ na rękach trzyma swojego pieska Monac'a który po zaręczynach księcia i księżnej trafił w ręce mamy Charlene.malutka Charlene z tatą, na zdjęciu poniżej z braćmi

[image]***

AKTUALIZACJASesja zdjęciowa Holenderskiej Rodziny Królewskiej w Lech.Zacznijmy od kilku zdjęć tej malowniczej miejscowości.Lech am Arlberg to austriacka miejscowość położona w kraju związkowym Vorarlberg, w powiecie Bludenz, na granicy Alp Algawskich i pasma Lechquellengebirge. Jest znaną bazą narciarską i ośrodkiem sportowym. Gmina, oprócz miejscowości Lech am Arlberg, składa się jeszcze z trzech innych miejscowości: Zürs, Zug, i Oberlech. Według ostatniego spisu ludności w mieście mieszka 1865 osób.Miejscowy kościół, wczoraj o godzinie 17.15 odbyło się tam nabożeństwo za księcia Jochan'a FrisoŚwieca i zdjęcie księcia w kościeleZdjęcie wykonane w trakcie mszyA oto pierwsze zdjęcie które udało mi się znaleźć:Księżna Maxima nosiła swoją kurtkę podczas sesji zdjęciowej w 2011 roku, zdjęcie poniżej:I chyba jak w każdej rodzinie bywa, siostry noszą ubrania po siostrach:
Więcej zdjęć:w sesji zdjęciowej wzięło udział ok. 75 fotografów i kamerzystów. Co było dla wszystkich zaskoczeniem, zwykle zjawiało się od 30 do 40 fotografów. W tym roku na sesję przyjechali paparazzi z Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemcze. To ostatni raz gdy królowa Beatrix uczestniczyła w takiej sesji zdjęciowej, jako głowa państwa. Księżna Mabel, żona księcia Johana, również przebywa w Lech, jednak z pobudek czysto prywatnych nie wziąć udziału w sesji, podziękowała jednak prasie za uszanowanie prywatności jej i jej rodziny w ostatnim roku. Po sesji zdjęciowej rodzina królewska wróciła na stok, aby cieszyć się wspaniałą pogodą i czasem wolnym. 

12 komentarzy:

 1. Piękna rodzinka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. obrazkowy blog
  bardzo zly omysl
  minimum tresci maximum fotek
  i po co to komu?
  tak sie NIE PROWADZI BLOGA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj na inne notki, tam jest maksimum treści a minimum notek :)
   A lepiej to tutaj nie wracaj i nie wszczynaj kłótni.

   Usuń
  2. Gdybyś interesowała się rodzinami królewskimi wiedziałabyś, ze Marlena pierwsza opublikowała zdjęcia z sesji zdjęciowej w Lech, jeszcze nigdzie nie były one dostępne, wiem bo szukałam w internecie, zajrzałam tutaj a one już były. Uwielbiam twój blog.Nie przejmuj się bo te GŁUPOTY wypisuje jedna i ta sama osoba której się najzwyczajniej nudzi, DZIEWCZYNO WYJDŹ DO LUDZI, PEWNIE CIE NIKT NIE LUBI I DLATEGO SIEJESZ ZAMENT NA INNYCH BLOGACH !!!!

   Usuń
  3. blog obrazkowy:( bardzo zly pomysl

   Usuń
  4. jedne piszą, że jest za dużo tekstu, a ty że same obrazki :D

   Usuń
  5. to racja same zdjecia
   bezsensu takie cos

   Usuń
 3. DLACZEGO MÓJ POST ZOSTAŁ SKASOWANY?

  OdpowiedzUsuń
 4. notka taka bez ładu i składu bo tu eventy nowinki stre retrospekcje nie lubie czytać takich misz maszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię, nie trzeba wchodzić na 100 rożnych stron dziennie, tutaj jest wszystko.
   JEŻELI WAM SIĘ NIE PODOBA DO TU NIE WCHODŹCIE

   Usuń
 5. Jeśli chodzi o Charlene i Alberta to myślę że to to tylko takie gadanie o braku czasu na dziecko, myślę że oni mają z tym jakiś poważniejszy problem i to tylko taka zasłona żeby rozładować oczekiwania i ogromną presję na Charlene. W ich wieku , a zwłaszcza w jego, odkładanie decyzji o dziecku, a przede wszystkim o następcy tronu byłoby niepoważne, i to z powodu licznych obowiązków.

  OdpowiedzUsuń