poniedziałek, 4 lutego 2013

Rodzina Książęca Luksemburga i Księżniczka Stephanie z córkami


Wielki Książę Henri, Wielka Księżna Maria Teresa i Księżniczka Alexandra wzięli udział w nabożeństwie w Katedrze  Notre-Dame de Paris, gdzie odbyło się masowe błogosławieństwo, którego Wielka Księżna jest patronką. Jest to to jedno z wielu wydarzeń w związku z obchodzonym w tym roku 850-leciem katedry. Nabożeństwo odbyło się pod przewodnictwem kardynała André Vingt-Trois, arcybiskupa Paryża, obecne były liczne osobistości, w tym, Jean-Claude Hollerich, arcybiskup Luksemburga, jak również ponad 1500 dzieci i młodzieży. 

02-nowe dzwony w nawie katedry Notre-Dame - CR + ¬ powiedział Vincent M. - NDP2013

***


3 lutego król Jigme Khesar Namgyel Wangchuck i królowa Jetsun z Bhutanu udzielili audiencji publicznej "szóstej partii Desuups".

***


Księżniczka Stephanie towarzyszyła swojej córce Pauline Ducruet w drugiej części konkursu irque pour de Jeunes Artistes, podczas której wyłania się nowych artystów cyrkowych. Obecna była także druga córka księżniczki Camilla.***

Diament Daisy Tiara 1

Diamond Daisy Tiara, noszona przez księżną Mette-Marit w dniu ślubu.

Diament Daisy Tiara 2

Daisy Diamond Tiara to niewielki diadem, tak mały, że widziałam artykuły w których nazywana jest "diamentową opaską" zamiast diademem. Jest  to opaska okrążona diamentowymi stokrotkami (stąd nazwa tiara).

Tiara była prezentem ślubnym od króla Haralda i królowej Sonji dla Mette-Marit z okazji ślubu z księciem Haakonem.

Diament Daisy Tiara 3

Był noszony w filmie Mąż Idealny przez Kate Blanchett. Choć niektórzy uważają, że tiara noszona w filmie był kopią, co jest całkiem możliwe. Film ukazał się dwa lata przed ślubem Mette-Marit i Haakon w 2001 r.,  Garrard (reżyser) wypożyczał klejnoty wykorzystane w filmie od Norweskiej Rodziny Królewskiej. Co przyczynia się do wzmocnienia teorii, że tiara Mette-Marit i ta noszona przez Kate Blanchett są takie same.

Diament Daisy Tiara 4

5 komentarzy:

 1. ładna ta tiara

  OdpowiedzUsuń
 2. proszę popraw błędy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mette-Marit poprawiła sobie twarz - skalpel był w użyciu lub botoks

  OdpowiedzUsuń
 4. suknia ślubna i welon śliczne ale twarz jakaś nie umalowana, wyglądała brzydko

  OdpowiedzUsuń
 5. suknia ślubna i welon śliczne ale twarz jakaś nie umalowana, wyglądała brzydko

  OdpowiedzUsuń