czwartek, 7 marca 2013

Jordańska Para Królewska w Turcji: dzień II

Prezydent Gül i króla Jordanii Abdullaha II Poznaj TAI

Wczoraj, król Abdullah i prezydent Turcji zwiedzili TUSAS Aerospace Industries (TAI) - zakłady produkcyjne w Ankarze. Król wpisał się tam do księgi pamiątkowej. Wraz z królem kontrolowali pierwszy lot turecki helikoptera  T-129. Następnie zwiedzili wnętrze HURKUSa - podsatwowego samolotu szkoleniowego (zdjęcie powyżej).


Następnie król uczestniczył w Zgromadzeniu Współpracy miedzy Jordanią a Turcją, gdzie król wygłosił przemówienie. Jego wysokość podkreślił konieczność promowania współpracy i tworzenia wspólnych projektów służących obu narodom w zakresie tworzenia miejsc pracy i wymiany handlowej.


King, Erdogan więzi dyskutować, regionNastępnie król spotkał się z Ministrem Turcji panem Recep Tayyip Erdogan.
W tym samym czasie królowa Rania odwiedziła  Instytut Edukacji Technicznej dla dziewcząt w Ankarze. Podczas wizyty Jej wysokość słuchałem wypowiedzi na temat działań podejmowanych w instytucie, który obecnie działa w 14 prowincjach Turcji. Założona w 1945 roku, Ankara Olgunlasma Institute zapewnia szkolenia zawodowe dla dziewcząt i kobiet w każdym wieku, które uczą się, jak robić tradycyjne stroje, rękodzieła i biżuterię, których celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego Ottomanu prezentując go w nowoczesnym stylu.

na zdjęciu z Emine Erdogan  - małżonką tureckiego premiera

1 komentarz: