środa, 6 marca 2013

Nowe zdjęcia księżnej Masako, Jordańska Para Królewska w Turcji i więcej.

Japonia USA książę

We wtorek, 5 marca, księżna Masako została sfotografowana żegnając męża, księcia Naruhito, który wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych. Książę jest honorowym prezesem ONZ, w zakresie wody i kanalizacji. podczas spotkań w USA książę będzie dziś mówił o doświadczeniach Japonii w 2011 roku, kiedy to nawiedziła ją seria trzęsień ziemi, tsunami.
Japonia USA książęJaponia USA książę

***


Królowa Rania i król Abdullah rozpoczęli wczoraj trwającą dwa dni wizytę w Turcji.


Wczoraj para królewska przybyła do Ankary.


Ankara (wcześniej Angora, a w czasach starożytnych Ancyra, gr. Ἄγκυρα co znaczy kotwica) – miasto w środkowej Turcji, będące jej stolicą od 1923 roku. Jest drugim co do wielkości miastem w Turcji, po Stambule. Miasto wznosi się 938 m n.p.m.[1] i zamieszkuje je 3 848 440 mieszkańców (2010).


Ankara jest położona w Centralnej Anatolii, jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. Jest siedzibą rządu tureckiego oraz wszystkich międzynarodowych ambasad. W przeszłości miasto było znane z hodowli kóz angora, kotów angora oraz białych królików angora, gruszek, miodu i winogron.
Miasto znajduje się nad rzeką Enguri, która jest dopływem rzeki Sakarya. Miasto jest położone w najsuchszym miejscu w Turcji i jest otoczona przez jałowe stepy. W okolicach Ankary znajdują się liczne stanowiska archeologiczne hetyckie, frygijskie, greckie, rzymskie, bizantyjskie oraz okresu osmańskiego.Po ceremonii powitania na lotnisku i małym tete-a-tete z parą prezydencką, król udał się do mauzoleom Anitkabir, poświęconego Mustafie Kemalu Atatürka, założycielowi nowoczesnej Turcji. Mehmet Simsek, turecki minister finansów, towarzyszył królowi Abdullahowi podczas tej wizyty. 


Następnie król uczestniczył w spotkaniu delegatów i konferencja prasowa.


W tym czasie królowa Rania uczestniczyła w lunchu na swoją cześć zorganizowanym przez Pierwsza Dama Turcji Pani Güla. Panie zjadły obiad w Sali osmańskiego w Pałacu Prezydenckim. Jak informuje pałac prezydencki z Turcji spotkanie trwało półtorej godziny. 


Po lunchu, Pierwsza Dama i królowa Rania udały się do kuchni  pałacu prezydenckiego, gdzie obserwowały przygotowania do uroczystej kolacji na cześć jordańskiej pary królewskiej.


Podczas wieczornej kolacji zarówno król Abdullah jak i prezydent Turcji Pan Abdullah Gul wyrazili nadzieję polepszenia wzajemnych stosunków, po tej wizycie pary królewskiej. 


***


Wczoraj księżna Matylda i książę Filip odwiedzili flamandzką prowincję Brabancji. 


Para odwiedziła firmę mleczarską Olympia w Herfelingen.


Książę i księżna zwiedzili następnie Centrum Edukacyjne Paddenbroek w Gooik


Przed budynkiem szkoły zebrały się dzieci, które chciały poznać księżną


Za księżną na zdjećiu poniżej widzimy budynek Basis School Markevallei

1 komentarz:

  1. ta para z japoni ,ciekawa ina juz wyszła chyba z depresji

    OdpowiedzUsuń