poniedziałek, 11 marca 2013

Wizyta w Chile - dzień I i więcej


Wczoraj książę Frederik i księżna Mary po trwającej 24h podróży przybyli do Chile. 


Około 12.30 para wraz z ministrem spraw zagranicznych rozpoczęła wycieczkę w Andach skąd rozpościera się piękny widok na Santiago. Filmik z wyprawy znajdziecie tutaj.


Wieczorem około godziny 20.00 książę i księżna uczestniczyli w kolacji Restaurant El Mesón Nerudiano.


Księżna nosiła sukienkę od Diane von Furstenberg,

kolczyki pochodzą od Jewlscph, torebka Nadeli Copenhagen.
***


Księżna Letizia jako przewodnicząca  "Discapnet Awards" uczestniczyła we wręczeniu nagród. W spotkaniu uczestniczył także prezes fundacji, pan Miguel Carballeda oraz minister zdrowia, pani Ana Mato. 
Księżniczka Letizia Hiszpanii wygłasza przemówienie podczas "Awards Discapnet" 2013 na ONCE budynku 11 marca 2013 r. w Madrycie, Hiszpania.
Niebieski skórzany kostium pochodzi od Hugo Boss

***

Plik:Palau-rock-islands20071222.jpg

Dziś jeszcze powinny ukazać się zdjęcia z wizyty księcia Alberta i księżnej Charlene w Palau. 

Plik:Capitol-complex-melekeok-palau20071220.jpg

Palau, Republika Palau (ang. Republic of Palau, palau Belau, Belu’u era Belau) – wyspiarskie państwo samorządowe, stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi, położone na Oceanie Spokojnym, w Oceanii oraz w Mikronezji, ok. 1160 km na południe od Guam, ok. 800 km na wschód od Filipin i 3200 km na południe od Tokio. Obejmuje zachodnią część archipelagu Karolinów oraz 4 pojedyncze wyspy koralowe (Sonsorol, Merir, Pulo Anna i Tobi) i atol Helen (łącznie ponad 250 wysp). Wyspy odkryte zostały w 1543 przez R. L. de Villalobosa. Od końca XVII wieku do 1899 jako część Karolinów stanowiły posiadłość hiszpańską, a następnie zostały sprzedane Niemcom, które rozpoczęły na wyspach wydobycie boksytów (rudy aluminium) i innych zasobów.W 1914 roku wyspy przejęli Japończycy. Sześć lat później wprowadzono administrację japońską z ramienia Ligi Narodów. Podczas II wojny światowej w 1944 wyspy zostały zajęte przez Stany Zjednoczone po Bitwie o Peleliu.
Po wojnie, w latach 1947-1994 terytorium powiernicze ONZ pod administracją USA (do 1990 w ramach Powierniczych Wysp Pacyfiku).
W 1978 Palau stało się oddzielnym państwem i przyjęło nazwę Belau (po podziale administracyjnym przez USA wysp Oceanu Spokojnego). W 1979 mieszkańcy Palau odrzucili propozycję wstąpienia do Sfederowanych Stanów Mikronezji. W 1981 państwo przyjęło konstytucję Palau. W tym samym roku została także wprowadzona autonomia wewnętrzna kraju. W 1982 władze państwa zawarły ze Stanami Zjednoczonymi układ o wolnym stowarzyszeniu. Ratyfikowano go w 1993.
1 października 1994 Palau uzyskało niepodległość jako państwo stowarzyszone z USA. Państwo utrzymuje związki o charakterze gospodarczym z USA, Japonią i Tajwanem (pomoc finansowa). 15 grudnia 1994 zostało członkiem ONZ oraz kilku innych organizacji międzynarodowych.

1 komentarz:

  1. ja ja lubię księżną Mary ;) taka fajna kobieta ;)

    OdpowiedzUsuń