wtorek, 30 kwietnia 2013

Para królewska z dziećmi na 't IJO 19.30 król Willem Alexander i królowa Maxima wraz z córkami pojawili się w porcie. Obejrzeli tam na telebimie część koncertu z Amsterdamu a także występ Holenderskiej Opery, aktorzy/tancerze tańczyli w kostiumach i śpiewali do utworu L'amour des Trois Oranges Sergie'a Prokofjen'a.Już na pokładzie 't IJ rodzina obejrzała film ukazujący ważne sceny ukazujące zaangażowanie Willema w sport od jego urodzenia, aż do dziś . Sport jest bardzo ważny zarówno dla Willema jak i dla Maximy. Willem-Alexander był członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale musiał zrezygnować, gdy jego matka poinformowała o abdykacji.Płynąc jachtem król i królowa z córkami co chwilę zatrzymywali się by obejrzeć występ lub inscenizację np. Het Nationaal Ballet, występ zespołu Josti, składającego się wyłącznie z osób niepełnosprawnych umysłowo oraz występ  #1 DJ.Następnie zeszli z pokładu i udali się na scenę na której odbywał się koncert z okazji koronacji, by spotkać się z zaangażowanymi w to przedsięwzięcie i aby pozdrowić zebranych. Po tym rozbrzmiały syreny, a para wraz z dziećmi obejrzała krótki pokaz sztucznych ogni i pokaz wodny oraz udała się na prywatne przyjęcie.
Na przyjęcie przybyła późnej księżniczka Beatrix.Oraz:księżna Mary i książę Frederik
Księżna nosi suknię, którą miała na sobie podczas przyjęcia z okazji ślubu w Luksemburgu.

Księżna Letizia i książę Filip - Letizia nosiła suknię od ValeraKsiężniczka Victoria i książę DanielKsiężna Mette-Marit i książę HaakonKsiężna Matylda i książę FilipLalla Salma z MarokaKsiężniczka Mabel, Książę Maurits i Marie-Helene Angela van den Broeksukni Victor &RolfKsiążę Albert

Wotum króla Willem-Alexander i królowa Maxima

Księżniczka Margriet i pan Pieter van Vollenhoven


suknia Addy van den Krommenacker (poniżej i powyżej)

Wotum króla Willem-Alexander i królowa Maxima

księżniczka Irene i Jaime de Bourbon de Parmesuknie marki Adda.Suknia królowej pochodzi od Holenderskiego projektanta Jana Taminiau, tego samego, który zaprojektował suknię inauguracyjną.

11 komentarzy:

 1. Maxima wygląda pięknie

  OdpowiedzUsuń
 2. Oni będą fajną parą królewską :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc na nich dzisiaj pomyślałam że są bardzo fajna kochającą się rodziną i myślę że duża w tym zasługa Maximy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona jest wspaniałą kobietą zarówno wyrafinowaną jak i prostą, będzie a właściwie już jest wspaniałą królową, która będzie zawsze blisko ludzi

   Usuń
 4. Nie mogę się przyzwyczaić do tego, że piszesz o Maximie "królowa". Dzisiaj to wydaje mi się jakieś dziwne, bo cały czas było "księżna Maxsima była gdzieś tam". Ale to pewnie przyjdzie z czasem aż się przyzwyczaje do tego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisanie królowa Maxima, dla mnie też jest trudne, prawie za każdym razem pisze księżna i poprawiam :)

   Usuń
 5. Bardzo fajne zdjęcie jak Maxima otula swoim płaszczem najmłodszą córeczkę :)) Takie widoki rozczulają :) Oni muszą być fantastyczną i bardzo kochającą się rodziną :))

  http://fakty.interia.pl/intronizacja-krola-wilhelma-aleksandra-zdjecie,iId,1117488,iSort,5,iTime,1,iAId,80478

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz może więcej zdjęć gości z wczorajszego przyjęcia?, wszystkie księżniczki wyglądały super, chciałabym zobaczyć ich suknie przodem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mama, ale szukam, jak tylko znajdę to dodam, coś mi się wydaje, że oni w ogóle nie pozowali wtedy do zdjęć tylko od razu weszli, ale nie jestem pewna okaże się późnej :)

   Usuń
 7. A ja mam pytanie: czy Albert z Monako pojawił się sam ? Bo na daily mail oglądałam zdjęcia, to właśnie jest zdjęcie samego Alberta, a nigdzie nie ma Charlene...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Charlene jest teraz w RPA w związku z fundacją i podobnież miała/ma wziąć udział w ślubie przyjaciela, nie było jej w ogóle w Holandii.

   Usuń