poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Kolacja w Holandii
Księżna Maxima, królowa Beatrix i książę Willem Alexander ( Królowa nosi Wurttemburg Ornate Pearl Tiara)Mowa pożegnalna:

Królowa rozpoczęła swoje wystąpienie mówiąc o przeszłości, że inspirowała się królową Emmą, ​​królową Wilhelminą i królową Julianną, a następnie opisała zadania króla w odniesieniu do ludzi i spraw. Musi zawsze szanować demokrację, aby pomóc w integracji i rozwoju wszystkich różnych ludzi i kultur w królestwie, aby spróbować i wiązać nas wszystkich do siebie. Król nie powinien być dla osobistego zysku czy władzy, ale powinien być dla jedności społecznej.

Mówi, że nie wykonaliby swojej rolę dobrze bez naszej pomocy i zaufania. Na lepsze czy gorsze, była z nami i my z nią.

Najpiękniejsza część mowy, miała miejsce kiedy zwróciła do swego męża, księcia Clausa. Emocje w głosie był wyraźny. Claus był jej największym zwolennikiem, jej najważniejszym doradcą. Rola, jaką odegrał w jej życiu i życiu jej synów była bardzo ważna, jego charakter i pomysły, jakie miał, i zainteresowanie pokazywał społeczeństwu. Wybranie go na męża była najlepszą decyzją jaką kiedykolwiek podjęła.

Dzięki nam wszystkim i naszemu wsparciu jej syn jest dobrze przygotowany do przejęcia jej zadań jako monarcha. On także prosi o wsparcie i zaufanie. Mówi, że Maxima będzie odgrywać szczególną rolę u jego boku, tak jak Claus u niej.Księżna Maxima i książę Willem AlexanderKsiężna Maxima nosi czerwoną suknię od Valentino, nosiła tę suknię m.in. podczas urodzin księcia KarolaW Wielkiej BrytaniiTorebkę nosiła już podczas wesela w Luksemburgu:Księżna wybrała swoją ulubioną tiarę, nosiła ją już dziesięć razy - Rose Cut Diamond Bandeau  Następca Tronu Brunei książę Al-muhtadee Billah  i księżna SarahKsiężna Letizia i książę filip ( księżna nosi Mellerio Floral Tiara) Suknia od Felipe Valera

bowing right now

Księżna Mary i książę Frederik. Księżna nosi Diamond Wedding Tiara, suknia pochodzi od Birgit Hallstein
[392975_127619707433502_1073365768_n%255B2%255D.jpg][393150_127619787433494_510932633_n%255B2%255D.jpg]
Prince Philippe and Princess Mathilde

Księżna Matylda i książę Filip, księżna wygląda dziś bardzo ładnie nosi - Laurel Wreath Tiara i
suknię od Nathan.Książę Konstantyn, księżna Mabel i księżna Laurentien. (Księżna Laurentien- Dutch Aquamarine Tiara
Księżna Mabel- Mellerio Sapphire Tiara Diamond Setting i suknia od Viktor & Rolf)Księżniczka MagrietJak przeczytałam na blogu u Elizy, tę suknię Victoria nosiła podczas Nagród Nobla w 2009 roku, pochodzi od Ellie Saab. Queen Josephine’s Amethyst Tiara.Księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Naruhito, nie ma Masako ?

going so solo, wonder what happened? Hopefully she shows up tomorrow. there are people who love her and support her. it just make me so sad

Książę Naruhito

Książę Karol i księżna Camilla. Księżna nosi Honeycomb Tiara oraz suknię od Bruce'a Oldfield.Książę Alois i księżna Sophie - Następcy Tronu Liechtensteinu. Księżna nosi Hapsburg Fringe Tiara


Tajlandii książę Vajiralongkorn i księżniczka Sirindhorn

Książę Vajiralongkorn i księżna Sirindhorn z TajlandiiKsiężna Mette-Marit i książę Haakon. Księżna nosi Diamond Daisy Bandeau i suknię Valentino.Wielka Księżna Stephanie i Wielki Książę Wilhelm oraz książę Albert. Księżna Stephanie w sukni Ellie Saab ( tak jak myślałam) Princess Stephanie, i Grand Duchess Adelaide Tiara
Księżniczka Irene i księżniczka ChristinaLalla Salma z Moroka

he is so sexyLetizia and Mette-Marit on the bus (Sophie is behind them. Maybe Lalla Salma next to MM?)

Bankiet:

31 komentarzy:

 1. Marlena , tak jak myślałam Camilla błyszczy :)
  najpiękniej wyglądają Matry , Meete-Mait i Victoria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak, jak zawsze :)

   Moim zdaniem wszystkie wyglądają pięknie, muszę powiedzieć, że nie przepadam za stylem Matyldy ale dziś wygląda pięknie :)

   Usuń
  2. ja jestem zachwycona w 100% i czekam z ciekawością za tym co będzie już jutro ! :)to jest jak bajka :)

   Usuń
 2. http://25.media.tumblr.com/7edfc6f1fba4abc20a99ba510db0438a/tumblr_mm13w8G8na1r6jme9o1_400.jpg Stephanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dobrze że na twoim blogu wszystko jest "na bieżąco" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, staram się :)

   Usuń
  2. Polecam co chwilę odświeżać stronę :)

   Usuń
 4. Dzięki za relację!! ;) Jakoś nie nadążam za koleżankami z zagranicy a tu wszystko w jednym miejscu, bardzo profesjonalnie!
  Piękne stroje, piękna biżuteria, piękna przyszła królowa. Jedynie dziwnym strojem wydaje mi się suknia Mette-Marit. Ale ona ostatnio ekscentrycznie się ubiera. Sukienka jest ładna ale do jej figury nie pasuje :/ Ale poczekam na większe i dokładniejsze zdjęcia i wtedy będę oceniać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się że suknia Mette-Marit jest od Giambattista Valli lub Valentino ale to pierwsza ocena więc mogę się mylić. Suknia Stephanie jest od Elie Saaba, suknia Victorii również (na moim blogu zamieściłam fotkę z pokazu)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. średnio mi się podoba suknia Stephanie lepiej by było bez tego szlau

   Usuń
  2. Jeżeli się nie obrazisz zamieszczę zdjęcie sukni Victorii tutaj, zdjęcie sukni Stephanie już dodałam. Co do Mette-Marit trzeba poczekać :)

   Usuń
  3. Pati, nie zapominajmy, że ona szale uwielbia :)

   Usuń
  4. nie ma sprawy ;D
   Tak, faktycznie suknia Stephanie dziwnie się ułożyła. Co do szali to chyba protokół wymaga żeby kobiety miały zasłonione ramiona ;)

   Usuń
  5. Masz rację, co do dziś się zgodzę, ale ona notorycznie zakłada szale :)

   Usuń
  6. Mary wygląda ślicznie sama nie wiem na czym się skupić na oglądaniu transmisji czy zdjęć czy skupić się na strojach czy tiarach .. strasznie żałuje że nie będę juto mogła oglądać na żywo!! :(

   Usuń
  7. a gdzie jest transmisja????

   Usuń
  8. http://nos.nl/koningshuis/artikel/501196-keuze-voor-claus-beste-besluit.html

   Usuń
  9. http://www.youtube.com/watch?v=7ns5BzgAz7o - transmisja

   Usuń
 6. Najbardziej podoba mi się Letizia, Mary i Matylda. Stylizacja Mette-Marit, Stephanii i Kamili to dla mnie pomyłki, a suknia Victorii bez zachwytu.

  OdpowiedzUsuń
 7. A i jeszcze moim zdaniem Maxima powinna na taka okazję założyć coś nowego w czym jej jeszcze nie widzieliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dodałam przemówienie królowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było transmitowane online?? chyba je przegapiłam :(
   Ale z tekstu wygląda że była to piękna przemowa. Dzięki za tłumaczenie :)

   Usuń
  2. http://nos.nl/koningshuis/artikel/501196-keuze-voor-claus-beste-besluit.html tutaj jest po Holendersku :)

   Usuń
  3. Dzięki! ;)
   Pamiętam pogrzeb księcia Clausa i ta jacy wszyscy byli zdołowani i przygnębieni. Miał trochę kontrowersyjną przeszłość ale jestem przekonana że był dobrym człowiekiem. Bea płakała na jego pogrzebie, wzruszające to było. Prawdziwa miłość :)

   Usuń
  4. JA oglądałam go gdzieś nie dawno, myślę tak jak Ty i Holendrzy z czasem zrozumieli jakim był naprawdę człowiekiem :)

   Usuń
  5. świetna przemowa należy , choć nie panowała ale ma na głowie inny 'probleem' tak długo jak np.ElżbietaII jej się odpoczynek była świetna

   Usuń
 9. https://www.anpfoto.nl/search.pp?eventid=1520256

  pierwsze zdjęcia z bankietu

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziś z mojej strony to na tyle, trzeba rano wstać, jutro zaktualizuję notkę i oczywiście będzie notka z koronacji ok. 17 :)

  OdpowiedzUsuń
 11. proponuję...macie po 2 ręce nie tylko do michy, to do roboty!!!

  OdpowiedzUsuń