środa, 10 kwietnia 2013

Księżna Letizia, księżna Karolina i księżna Charlene + wiadomości dot. pary książęcej LichtensteinuW dniu 9 kwietnia 2013 roku, Księżna Letizia przewodniczyła El Barco de Vapor i Gran AngulaNagrody Ceremonii Wręczenia Nagród Literackich dla młodzieży odbyła się w Casa Real de Corrreos w Madrycie

Księżniczka Letizia - Księżniczka Letizia Uczęszcza dzieci i młodzieży nagród literackich

Księżna nosiła buty Magrit.W poprzednich latach:

2012:

LETIZIAelbarcodevapor

2008:

letiziapremiovapor

2006:

parowy letiziapremios 1

***8 kwietnia królowa Rania uczestniczyła w publicznym spotkaniu z administratorem Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) i przewodniczącym Grupy Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDG), Helen Clark, w Ammanie.

***


Książę Hans Adam II i księżna Marie Glony z Liechtensteinu odbyli wczoraj jednodniową wizytę w Wiedniu.

Austriacki prezydent Heinz Fischer z zadowoleniem pary królewskiej z okazji oficjalnej wizyty w Austrii z wojskowymi honorami na wewnętrznym dziedzińcu

Po przybyciu do pięknego pałacu w Hofburgu książę Hans-Adam II i księżna Marie zostali przyjęci przez prezydenta Austrii Heinza Fischera,jego żony, a także przez kilku urzędników rządowych.

Sesja zdjęciowa z szefów państw w Kancelarii Prezydenta

Po tradycyjnej ceremonii z honorami wojskowymi na dziedzińcu pałacowym książęca para została wprowadzona do pałacu na krótką sesje zdjęciową.

Konferencja prasowa w Urzędzie Prezydenta

Następnie książę Hans-Adam II i prezydent Fischer w towarzystwie delegacji wzięli udział w spotkaniu wewnątrz Kancelarii Prezydenta. Rozmowy dotyczyły dwustronnych relacji, gospodarki itp. Po południu odbył się obiad na cześć księcia i księżnej w pałacu.

Oglądanie Klosterneuburg
opactwo Klosterneuburg

Dwie godziny później para odwiedziła opactwo Klosterneuburg i wieczorem objechała Stadtpalais Liechtenstein w Wiedniu.

Oglądanie KlosterneuburgPrzejście do Skarbu

Krótka wycieczka po pałacu.

Wycieczka z przewodnikiem po odrestaurowanej rezydencji Wycieczka z przewodnikiem po odrestaurowanej rezydencji
Hofburg – wiedeński pałac władców Austrii, poczynając od Rudolfa I aż do Karola I, czyli od XIII w. do 1918 r.; przez cały ten czas pałac był rozbudowywany i przebudowywany przez kolejnych władców.
Stylem dominującym jest barok i klasycyzm. Najstarszą częścią jest XIII-wieczny Dziedziniec Szwajcarski połączony renesansową Bramą Szwajcarską z największym placem wśród zabudowań Hofburga – In der Burg. Plac otoczony jest starym pałacem (niem. Alte Burg), pałacem Amelii z XVI wieku, barokowymskrzydłem Leopolda oraz pochodzącą z XVIII wieku Kancelarią Cesarską. Na placu stoi pomnik Franciszka II. W skrzydle Leopolda obecnie znajduje się rezydencja prezydenta Austrii. W apartamentach Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety, w budynku Kancelarii mieści się obecnie muzeum.
Wejście do pałacu umieszczone jest od Placu św. Michała. Na nim odsłonięte są wykopaliska z czasów starożytnego Rzymu.
Co roku w sylwestra w Hofburgu jest organizowany wielki tradycyjny bal cesarski.

***


Wieczorem 7 kwietnia księżna Karolina odwiedziła Forum Grimaldi w Monako z okazji 40. rocznicy śmierci Pablo Picasso. Podczas spotkania zebrani mięli okazję obejrzeć film Le Mystere Picasso , w reżyserii Henri-Georges Clouzot.

***Książę Albert i księżna Charlene wyli wczoraj w Szkocji, gdzie odwiedzili budowę nowego Adelphi DistilleryKsiężna nosiła kozaki od Ralpha Laurenta 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz