wtorek, 9 kwietnia 2013

Księżna Maxima, księżna Mette-Marit i księżna Letizia


Księżna Maxima uczestniczyła dziś w 5-leciu Funduszu Wymiany Walut w Hotelu Hilton w Amsterdamie. W czasie spotkania Następczyni Tronu wygłosiła przemówienie, ponieważ jest czynną członkinią ONZ. Wspomniała w nim m.in. o finansowym rozwoju prowadzonym w inny sposób. 


Księżna wybrała brązowy kostium od Nathan, który nosiła już trzy razy. 


Do kostiumu dobrała bardzo ładną torebkę w "zwierzęcy" wzór.


***

Sem título.jpg

Księżna Mette-Marit odwiedziła Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Oslo. Jak informuje pałac księżna była bardzo ciekawa pracy jaką wykonują pracownicy ministerstwa i odwiedzi je jeszcze jutro. Następczyni Tronu ma w planie odwiedzić wszystkie działy, które zajmują się różnymi działaniami.

2.jpg

***

Powstała nowa książka o księżnej Letizi, w której twierdzi się, że Letizia Ortiz dokonała aborcji w październiku 2002 roku. Przed ślubem książę Filip miał kazać zniszczyć dokumenty z prywatnej kliniki gdzie doszło do zabiegu. Sama książka "Adios Princesa" przedstawia księżną jako neurotyczną samicę.

***


A ot to iPhone królowej Sylvii, z obudową z wężej skóry. Co do notek o które prosicie:

- w piątek o małych księżniczkach,
- w sobotę  o Margaret Tatcher.

5 komentarzy:

 1. NIE KOPJUJ POMYSŁÓW INNYCH NOTKA O LADY MARGARET JUŻ DZIŚ ZOSTAŁA NAPISANA :
  TREŚĆ :
  Zostało ogłoszone też że na pogrzebie zmarłej Margaret Thatcher Rodzinę Królewską reprezentować będzie królowa ElżbietaII i książę Filip .

  Margaret Thatcher była jedną kobietą , która objęła fotel brytyjskiego premiera w latch1950 i 1951 . Była wówczas najmłodszą kandydatką z Partii Konserwatywnej. Jej aktywność polityczna spowodowała, że zwrócił na nią uwagę Denis Thatcher, którego poślubiła w 1951. Był on bogatym przedsiębiorcą i nakłonił żonę do tego, aby ubiegała się o miejsce w angielskiej palestrze, tzw. Bar association. W 1953 Margaret zdała egzaminy adwokackie i otrzymała uprawnienia do wykonywania zawodu. W tym samym roku urodziła także bliźniaki: Marka i Carol.
  Po niepowodzeniu w poprzednich wyborach zaczęła się ubiegać ponownie. Wystartowała w nich, ale znowu bez powodzenia. Później jeszcze kilkakrotnie kandydowała, nie odniosła jednak większych sukcesów. Dopiero w kwietniu 1958 została wybrana na kandydatkę z okręgu Finchley. Zdobyła łatwo fotel w Izbie Gmin w wyborach 1959.Szybko awansowała w partii. Otrzymała miejsce w przedniej ławie poselskiej (tzw. front bench) jako sekretarz parlamentarny do spraw prawa pracy i wynagrodzeń (wrzesień 1961).

  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/04/08/article-2305754-192CDC42000005DC-49_634x853.jpg

  Stanowisko to utrzymywała aż do 1964, kiedy to konserwatyści stracili władzę. Była też jednym z nielicznych członków Parlamentu, którzy głosowali za dekryminalizacją kontaktów homoseksualnych, opowiadała się także za legalizacją aborcji. Sprzeciwiała się natomiast zniesieniu kary śmierci oraz ułatwieniom w procedurze rozwodowej.
  Thatcher utworzyła rząd 4 maja 1979, dysponowała przy tym silnym poparciem własnej partii, które pozwalało jej na całkowitą zmianę polityki gospodarczej.

  http://resources2.news.com.au/images/2013/04/09/1226615/504114-thatcher-queen-elizabeth.jpg

  Środkiem do poprawy sytuacji ekonomicznej kraju miało być ograniczenie roli państwa w gospodarce. Rozzłościła ją wówczas jedna z opinii urzędnika ze Służby Cywilnej, który stwierdził, że jej głównym zadaniem jest powstrzymanie upadku, który wziął swój początek od chylącego się ku upadkowi Imperium Brytyjskiego; ona sama zapewniła, że będzie dążyć do osiągnięcia większego wpływu na sytuację na świecie i wzmocnienia znaczenia kraju w sprawach międzynarodowych. Mentalnie była pokrewną duszą nowego prezydenta USA – Ronalda Reagana i Briana Mulroneya, premiera Kanady od 1984 r. Wydawało się wtedy, że konserwatyzm zapanował w całym anglosaskim świecie na dłuższy czas.
  W maju 1980 na dzień przed spotkaniem z taoiseachem (premierem) Irlandii Charlesem Haugheyem Thatcher powiedziała w Izbie Gmin, że „przyszłość ustroju konstytucyjnego Irlandii Północnej zależy wyłącznie od ludności tego terenu i jest to sprawa tylko tego rządu, tego parlamentu i nikogo innego” .Nazwana była Żelazną Damą .  http://williamandkateblog.blogspot.com/2013/04/nowe-informacje.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO CO NIKT INNY JUZ NIE MOZE O NIEJ NAPISAC????????? NIECH PISZE WSZYSCY O NIEJ PISZA ,,KAZDY INACZEJ

   Usuń
 2. Mam do Ciebie prośbę, mama nadzieję, ze nie uznasz tego za obelgę naucz się czytać ze zrozumieniem, cytuję swój wpis : Co do notek o które prosicie, jakbyś mogła zajrzyj sobie podajże pod poprzedni wpis tam zostałam poproszona o napisanie o niej. Dla jasności to jest mój blog i mogę pisać na nim co chcę, choćby nie wiem jaki był by to chłam to mam prawo to opublikować. Mam nadzieję, że się zrozumiałyśmy.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po co publikowac "chlam" (jak sama nazywasz to co publikujesz) jaki w tym sens?

   Usuń
  2. po co komu prawo do publikacji chlamu/? ty sie leczysz czy cos? bo to co napisalas jest nielogiczne i swiadczy o jakims zaburzeniu
   chyba sama juz nie wiesz co piszesz
   potrzebujesz pomocy:(

   Usuń