piątek, 12 kwietnia 2013

Małe księżniczki

Tak jak prosiliście dziś notka o małych księżniczkach.


Księżniczka Estelle - córka następczyni Tronu Szwecji księżniczki Victorii i księcia Daniela. Urodziła się 23 lutego 2012 w Solna. Na chrzcie 22 maja 2012 w kaplicy Zamku Królewskiego w Sztokholmie nadano jej imiona Estelle Sylwia Ewa Maria. Jej rodzicami chrzestnymi zostali księżna Mary, książę Carl Philip, książę Haakon, książę Wilhelm Aleksander oraz Anna Westling Söderström, siostra księcia Daniela. Zasiądzie na tronie po swojej matce.


Księżniczka Isabelle - drugie dziecko Następcy Tronu Danii Księcia Frederika i Księżnej Mary. Urodziła się 21 kwietnia 2007 w Kopenhadze o godzinie 16:02. Po urodzeniu, ważyła 3,35 kg (7,4 lb) i mierzyła 50 cm (19,6 cali).. Jej chrzest odbył się 1 lipca 2007 roku, nadano jej imiona  Isabella Henrietta Ingrid Margrethe. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: księżna Matylda, księżna Alexia, Dr Nadine Johnston, Dr Christian Buchwald, Peter Heering i Marie Louise Skeel. W dniu 5 listopada 2008 r., stwierdzono, że księżniczka Isabella zaczęła uczęszczać do domu dziecka królowej Ludwiki, tak jak jej starszy brat książę Christian. W dniu 4 stycznia 2011 r., na krótko przed narodzinami księcia Vincent’a i księżniczki Josephine, księżniczka Isabella rozpoczęła naukę w Garrison Ward – przedszkolu parafialnym.Księżniczka Josephine - urodziła się o godzinie 10:56. 26 minut po jej bracie bliźniaku. Po urodzeniu, ważyła 2,55 kg (5,6 lb) i mierzyła 46 cm (18,1 ins). Została ochrzczona wraz z bratem w dniu 14 kwietnia 2011 r., w kaplicy kościoła Holmen. Na chrzcie nadano jej imiona Josephine Sophia Ivalo Mathilda. Jej rodzicami chrzestnymi są księżna Marie, książę Carlo, książę Castro , Patricia Bailey, hrabia Bendt Wedell, Birgitte Handwerk i Josephine Rechner.


Księżniczka Athena - urodziła 24 stycznia 2012 w Kopenhadze, jest córką księcia Joachima i jego drugiej żony księżnej Marie. Została ochrzczona 20 maja 2012 w Kopenhadze, na chrzcie nadano jej imiona Athena Marguerite Françoise Marie. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Gregory Grandet, Edouard Cavallier, Carina Axelsson, Julie Mirabaud, Diego de Lavandeyra i Henriete Steenstrup.


Księżniczka Elżbieta - urodziła się o 21.58 w Hôpital Erasme (Erasmus Hospital) w Anderlecht 25 października 2001 poprzez cesarsie cięcie. Jest najstarszym dzieckiem księcia Filipa i księżnej Matyldy. Po urodzeniu, ważyła 2,9 kg (6,4 funta) i miała 49,5 cm (19,5 cali). 9 grudnia 2001 została ochrzczona przez arcybiskupa Brukseli, nadano jej imiona Élisabeth Thérèse Marie Hélène Koburg.  Jej rodzicami chrzestnymi są książę Amadeo i Hélène d’Udekem d’Acoz. Uczęszcza do Sint-Jan Berchmanscollege w Brukseli. Jej pierwsze oficjalne wystąpienie miało miejsce w 2006, kiedy był obecny na Te Deum z okazji Święta Narodowego. Zasiądzie na tronie po ojcu.


Księżniczka Eleonora - czwarte dziecko, a zarazem druga córka księcia Filipa i księżnej Matyldy. Urodziła się 16 kwietnia 2008 o 4.50 w Erasmus Hospital w Anderlecht. Ważyła 3,2 kg i mierzyła 50 cm. Została ochrzczona w dniu 14 czerwca 2008 r. w kaplicy Zamku Ciergnon w belgijskich Ardenach, przez kardynała Godfried Danneels.


Infantkę Leonora - starsza córka księcia Filipa i księżnej Letizii. Urodziła się o godzinie 1:46 w nocy 31 października z 2005 w Międzynarodowej Klinice Ruber w Madrycie na skutek cesarskiego cięcia. Ważyła 3,5 kilograma i mierzyła 47 centymetrów.  Została ochrzczona w Pałacu Zarzuela przez arcybiskupa Madrytu Antonio Rouco Varela 14 stycznia 2006. Jej rodzicami chrzestnymi są król Juan Carlos i królowa Sofia. Zasiądzie na tronie po ojcu.


Infantkę Sofia - druga córka księcia Filipa i księżnej Letizi, Urodziła się o godzinie 4:50 po południu 29 kwietnia 2007 w Międzynarodowej Klinice Ruber w Madrycie na skutek cesarskiego cięcia (dwa dni po przewidywanej dacie porodu). Ważyła 3,3 kilogramów i mierzyła 50 centymetrów. Podobnie jak w przypadku jej siostry prasa została poinformowana o jej narodzinach za pomocą SMS-a. Zofia jest pierwszą członkinią rodu hiszpańskich Burbonów o tym imieniu, które otrzymała na cześć swojej babci królowej Zofii . Podobnie jak jej siostra Zofia nosi tylko jedno imię, ale na chrzcie, który miał miejsce 15 lipca w ogrodach Pałacu Zarzuela, otrzymała dodatkowe – de Todos los Santos (Wszystkich Świętych), które w tradycji rodziny Burbonów występowało niezwykle często. Jej rodzicami chrzestnymi są babcia Paloma Rocasolano i Konstantyn bułgarski, książę Widin (najmłodszy syn cara Symeona II).Księżniczka Ingrid Aleksandra -  córka księcia Haakona i księżnej Mette-Marit. Urodziła się 21 stycznia 2004 w Oslo. 27 kwietnia 2004 w kaplicy zamkowej Pałacu w Oslo odbył się jej chrzest. Rodzicami chrzestnymi zostali: król Harald V, książę Frederik, księżniczka Victoria, książę Filip, księżniczka Marta Luisa, babcia Ingrid Marit Tjessem. Zasiądzie na tronie po ojcu.
Maud Angelica – najstarsze dziecko księżniczki norweskiej Marty Luisy i jej męża Ariego Behna. Urodziła się 29 kwietnia 2003 roku w Oslo.
Została ochrzczona 2 lipca 2003 w 100 rocznicę narodzin swojego pradziadka króla Olafa V przez biskupa Gunnara Stålsetta. Jej rodzicami chrzestnymi byli król Harald V, następca tronu Norwegii książę Haakon, księżniczka Aleksandra Sayn-Wittgenstein-Berleburg, Anja Sabrina Bjørshol, Marianne Ulrichsen, Kåre Conradi i Trond Giske[1][2]. Jest piąta w kolejce do Tronu Norwegii, zaraz po swojej matce i przed o dwa lata młodszą siostrą Leah Isadorą. Swoje imię odziedziczyła po praprababce królowej Maud.
Od 2009 uczy się w Steinerskolen i Bærum.Leah Isadora Behn (ur. 8 kwietnia 2005 w Fredrikstad) –  druga córka księżniczki norweskiej Marty Luisy i Ariego Behna. Została ochrzczona 16 czerwca 2005 przez biskupa Ole Christiana Kvarme. Jej rodzicami chrzestnymi byli królowa Sonja, księżna Holandii Laurentien, Gry Brusletto, Katharina Salbu, Espen Bjørshol, Didrik Vigsnæs i Jon Andreas Håtun. Jest szósta w kolejce do Tronu Norwegii, zaraz po swojej o dwa lata starszej siostrze Maud Angelicą i przed o trzy lata młodszą siostrą Emmą Tallulah.Emma Tallulah - najmłodsza córka księżniczki Marty Luise i Ariego Behna. Urodziła się 29 września 2008.Księżniczka Catharina-Amalia - najstarsza córka księcia Willema Alexandra i księżnej Maximy. Urodziła się 7 grudnia 2003. Księżniczka została ochrzczona 12 czerwca 2004 przez pastora Carel ter Linden w de Grote of St. Jacobskerk w Hadze. Jej rodzicami chrzestnymi zostali m.in. książę Constantijn (brat Willema-Alexandra), księżniczka Victoria. Nadano jej imiona Catharina Amalia Beatrix Carmen Victoria. Zasiądzie na tronie po ojcu.


Księżniczka Alexia Juliana Marcela Laurentien (ur. 26 czerwca 2005) - druga córka księcia Willema Alexandra i księżnej Maximy. Urodziła się 27 czerwca 2005. Została ochrzczona 19 listopada 2005 w Hadze. Według oficjalnego komunikatu jej imiona pochodzą po: Alexia - po ojcu; Juliana - po prababce (matce obecnej królowej - byłej królowej Holandii Julianie); Marcela - po ciotce matki i matce chrzestnej Marceli Cerruti; Laurentien - po ciotce (bratowej ojca) Laurentien.


Księżniczka Ariane Wilhelmina Máxima Ines - najmłodsza córka księcia Willema Alexandra i księżnej Maxima. Urodziła się 10 kwietnia 2007 roku w szpitalu Bronovo, w Hadze, o godzinie 22:00 Po urodzeniu ważyła 4,135 kilogramów i mierzyła 52 centymetrów. Jej wszystkie imiona brzmią: Ariane Wilhelmina Máxima Ines. Imiona te zostały ogłoszone przez jej ojca 20 kwietnia 2007. Pochodzenie imienia Ariane do dzisiejszego dnia jest tematem spekulacji - możliwe, że pochodzi z łacińskiego Hadrian lub greckiego Ariadna. Podobnie jak jej w przypadku jej dwóch starszych sióstr - Amalii Katarzyny i Aleksji, jej imię zaczyna się od litery A. Imię Wilhelmina otrzymała na cześć swojej praprababci - królowej Wilhelminy. Máxima to imię matki Ariane, a także jej prababci. Ines (pol. Agnieszka) to imię młodszej siostry jej matki - Ines Zorreguiety. Została ochrzczona 20 października 2007, w Hadze, podobnie jak jej siostry i kuzynki. Wikary Deodaat van der Boon ochrzcił ją wodą z Jordanu, księżniczka ubrana była w szatę w której w 1880 ochrzczono księżniczkę Wilhelminę. Na ceremonię zaproszonych zostało około 850 gości, m.in. zaproszono premiera Holandii - Jan Peter Balkenende. Rodzicami chrzestnymi Ariane byli: Valeria Delger, Inés Zorreguieta, książę Guillaume Luksemburski, Tijo Baron Collot d’Escury i Anton Friling. Ariane jest obecnie 4. w "kolejce" do tronu Holandii i 801. w "kolejce" do tronu Wielkiej Brytanii.12 komentarzy:

 1. Księżniczka Eleonora - czwarte dziecko, a zarazem druga córka księcia Filipa i księżnej Matyldy  LETIZII A NIE MATYLDY!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz się, poniżej napisałam o małej Inflantce Leonor, a wyżej jest o na czwartej córce księżnej Matyldy i księcia Filipa z Belgii.

   Usuń
  2. zwracam honor!
   poprostu myslalam,ze jest taki uklad notatke biograficzna i pod nia foto
   a jest notatka biograficzna i nad nia foto i stad ta pomylka

   Usuń
 2. brakuje księżniczek z Wielkiej Brytanii prawnuczek królowej Elżbiety II córek Petera (chyba jego?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie notka nie rzetelna bo pominięto Savannah Philips i małą Isle Elizabeth oraz Lady Louisie!

   Usuń
  2. Wiem, że ich brakuje, o Nich napiszę oddzielną notkę :)

   Usuń
 3. fajna notatka ,,napisz która z nich bedzie przyszła królowa ,,bo jest rónie raz dziedzicza tylko chłopcy jako pierwsi a raz kto sie urodzi ,,,,,napisz kto z tych dzieci dziedziczy korone ,,,mnie sie to myli a tak bysmy wiedziały ,,,w Brytani chyba to ma byc dziewczynka ,,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, dopisze :)

   PS. Dziś i jutro notki nie będzie, ponieważ wyjeżdżam.

   Usuń
 4. Marlenko ,
  Patrycja likwiduje bloga, Marta nie cie publikuje i zablokowala komentarze i Twoj blog wygral i do Ciebie teraz wszyscy przychodza bo notatki kazdego dnia i mozna sie dowiedziec co u rodzin krolewskich
  najlpepszy blog w sieci i wszystko w jednym miejscu
  i zrobil sie popularny
  gratuluje:) byly burze na poczatku ale przeczekalas je i jestes na szczycie:)
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://ksieznastephanie.blog.pl/ swietnie,ze powstal ten blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Księżniczka Leonor i księżniczka Elżbieta z Belgii- piękne przyszłe królowe:)

  OdpowiedzUsuń