sobota, 4 maja 2013

Filip i Matylda na wręczeniu nagród i więcej


Wczoraj około godziny trzynastej książę Filip i księżna Matylda uczestniczyli we wręczeniu nagród "Prinses Mathildeprijs 2013" w jednej z sal reprezentacyjnych Pałacu Królewskiego w Brukseli.


Fundusz księżnej Matyldy ma na celu wsparcie inicjatywy wzmacniającej autonomię osób, które są bardziej niż inne narażone ze względu na ich sytuację życiową.


Przez kilka ostatnich lat Fundusz zajmował się kwestią edukacji. Do tej pory koncentrowano się przede wszystkim na relacji między matką a dzieckiem. Ale w rodzinie, poglądy na temat wychowywania dzieci zmieniły się znacząco. Przywiązanie do ojca i relacja między nim a dzieckiem istnieje cały czas, ale teraz jest ona w coraz większym stopniu w centrum uwagi. Dlatego Fundusz postanowił podkreślić istotną rolę, jaką odgrywają ojcowie oraz ich uwaga podczas narodzin dziecka.


***Z okazji 25-lecia Protokołu Montrealskiego, królowa Jetsun Pema Wangchuck wydała komunikat kładący nacisk na zobowiązania ludzi związane z ochroną środowiska naturalnego, warstwy ozonowej oraz globalnym ociepleniem.

***


Książę Karol odwiedził ostatnio Brownsword Hall w Dorchester, Dorset. Podczas spotkania książę Walii miał możliwość lekkiego przygotowania się do nadchodzącej roli dziadka. Zdjęcie poniżej jest rozbrajające.


***


Książę Pavols, księżna Marie-Chantal i ich dzieci Księżniczka Maria Olympia i Książę Achileas Andreas wzięłi udziału w corocznej zbiórce pieniędzy na pomoc Fundacji Anioła Gabriela dla badań nad rakiem w Battersea Power Station, były Sarah Ferguson, Księżna Yorku i jej córka Księżniczka Beatrice.


***

Księżniczka Theodora Grecji i Danii i Bai Ling

W piątek, księżniczka Teodora Grecka wzięła udział we wręczeniu nagród  7th Annual Britweek- Design Icon Award w Salonie Christopher Guy w West Hollywood, Kalifornia.

Księżniczka Theodora Grecji i Danii

***


Po powrocie do Japonii książę Narugito i księżna Masako zostali powitani na lotnisku przez Prezesa Domu Radnych, Pana Kenji Hirata, jak i innych urzędników państwowych. Wkrótce książę i księżna dojechali do Pałacu Togu, gdzie powitał ich córka, księżniczka Aiko.

6 komentarzy:

 1. ciekawa notatka

  OdpowiedzUsuń
 2. super te filmiki

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne te zdjęcia Karola z niemowlakiem. Tak ostatnie wydarzenia w Holandii mnie natchnęły do zainteresowania się najmłodszym pokoleniem następców tronów w Europie. Może byś zrobiła jakąś notatkę na ten temat, bo wychodzi na to że za kilkadziesiąt lat w Europie będą prawie same królowe no oprócz Danii. Ja chętnie zapoznałabym się bliżej z przyszłymi królowymi i królami którzy dziś są jeszcze dziećmi i fajnie będzie patrzeć jak będą dorastać do tych ról.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piałam nie dawno o małych księżniczkach tutaj jest link:

   http://krolewski-styl.blogspot.com/2013/04/mae-ksiezniczki.html

   A co do notki postaram się coś napisać, może po prostu notkę o małych księciach, żeby nie powtarzać biografii dziewczynek :)

   Mam nadzieję, że notka o małych księżniczkach się spodoba pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Rzeczywiście już przeczytałam. Dziękuję za linka, z tego wynika że w przyszłości będą w podobnym czasie w Europie królować Estelle- Szwecja, Elżbieta- Belgia, Leonora -Hiszpania, Ingrid Aleksandra- Norwegia, Catharina-Amalia - Holandia, ciekawe czy w ten trend wpisze się Wielka Brytania?

   Usuń
  3. Też się nad tym zastanawiam, WB kojarzy mi się raczej z królowymi, chociaż wolałabym kiedyś obejrzeć w tv taki ślub jak Williama i Kate, to jest ich syna :)

   Usuń