wtorek, 2 lipca 2013

Aimee urodziła syna oraz eventy Maximy, Letizi, Charlene i Matyldy

(od lewej Magali, Willem-Jan, Eliane)

Księżna Aimee Orange-Nassau, van Vollenhoven, urodziła syna, Willema Jan van Vollenhoven na Bronovo w Szpitalu w Hadze. Aimee jest żoną księcia Floris, czwartego i najmłodszego syn księżniczki Margriet (siostry księżniczki Beatrix) i Pieter'a van Vollenhoven. Książę Floris i Aimee Söhngen pobrali się w dniu 25 lutego 2005 roku. Floris nie otrzymał zgody na małżeństwo, co oznaczało, stratę prawa do wstąpienia na tron. [Prawo to było przejściowe, ponieważ stracił je, gdy książę Orański wstąpił na tron, co wydarzyło się w kwietniu.] Para ma dwie córki, Magali (2007) i Eliane (2009). Pełne imię i nazwisko dziecka to Willem Jan Johannes Pieter Floris van Vollenhoven. Jest 11 wnukiem księżniczki Margriet. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za narodziny naszego syna, Willema-Jana," powiedzieli nowi rodzice w oświadczeniu wydanym przez RVD. Książę Floris i Księżna Aimee są członkami Królewski Holenderski Rodzina, ale nie Królewskiego Domu. Holenderski Dom Królewski obejmuje króla Willema-Alexandra, Królową Maximę, ich trzy córki, księżniczkę Beatrix, księcia Constanijna i księżna Laurentien (nie ich dzieci) oraz księżniczka Margriet i Pietera van Vollenhoven.

***


Wczoraj w Holandii świętowano rocznicę zniesienia niewolnictwa w Holenderskich Koloniach. Uroczystości miały miejsce przy pomniku na placu Oosterpark w Amsterdamie. 


Królowa nosiła biało czarną sukienkę Natan, miała ją n sobie pierwszy raz w 2009 roku. 


Wielka księżna Maria Teresa posiada bardziej jaskrawą wersję tej sukienki:


Kapelusz pochodzi od Fabienne Delvigne


***


Księżna Letizia wzięła udział w prezentacji projektu rządowego Ministerstwa Zdrowia, Usług Socjalnych i Równości, która odbyła się w Madrycie.


Księżna nosiła buty Magrit, kostium Hugo Boss oraz biały top Mango.  


***


Letizia i Filip byli widziani w sobotę na koncercie. Ludzie którzy ich widzieli stwierdzili, że są niezwykle czułą parą.


***


Wczoraj pałac książęcy opublikował zdjęcie zrobione w sobotę wieczorem, podczas przybycia księcia Alberta i księżnej Charlene na konkurs jeździecki w Monako. 

***


Książę Filip i księżna Matylda uczestniczyli w 150. rocznicy otwarcia RBSC w Zeebrugge. RBSC jest to królewski klub żeglarski.

 

Matylda nosiła tę kurtkę już piąty raz, pierwszy raz miała ją na sobie w 8 maja 2007 roku (zdjęcie poniżej po środku). Możliwe, że kurtka pochodzi od Natan, zważywszy, że królowa Maxima posiada sukienkę w takim samym wzorze. Sandałki które księżna nosiła pochodzą od Armani.    

2 komentarze:

  1. Zrób proszę jak najszybciej notatkę o abdykacji króla w Belgii, co za rok niesamowitych wydarzeń w rodzinach królewskich. Jestem bardzo ciekawa czy koronacja w Belgii to będzie też takie duże wydarzenie jak W Holandii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie wróciłam do domu i dodałam notkę, będzie ona aktualizowana :)

    OdpowiedzUsuń