środa, 10 lipca 2013

Co nowego ?


Książę Albert i księżna Charlene wzięli udział w obchodach uroczystościach 150-lecia SBM. Para przybyła na Sporting d'Hiver w Monte-Carlo, aby obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę, Dangerous Luxury.
Wystawa odbija się na koncepcji luksusu w kontekście przedmiotów codziennego użytku. Prace łączą diamenty, skóry i brąz, z naturalnymi materiałami dekoracyjnymi tradycyjnymi dla brazylijskiej kultury. Na wystawie znajduje się również szeroki wybór mebli z kolekcji brazylijskiego baroku. Potem, książęca para  przybyła do Monte-Carlo Beach Restaurant, gdzie zjadła miły lunch na pokładzie Le.


Wieczorem wzięli udział w koncercie z okazji tej rocznicy na którym wystąpił Rod Stewart. 


***


Księżna Charlene uczestniczyła w 5 lipca w pierwszym posiedzeniu  komitetu ekspertów MONAA (Monaco Against Autysm). Piątkowego spotkanie zgromadziło różnych międzynarodowych naukowców i badaczy specjalizujących się w dziedzinie autyzmu. 

***


Pierre Casiraghi i Jego dziewczyna Beatrice Borromeo byli widziani na meczu piłki nożnej:


***


Wczoraj wieczorem cesarz i cesarzowa Japonii oraz książę Naruhito i księżna Masako wzięli udział w koncercie w Sali Muzycznej Tōkagakudō w Pałacu Cesarskim w Tokio. Dwór cesarski poinformował, że rodzina cesarska miała okazje usłyszeć cztery utwory, w tym Koncert wiolonczelowy h-moll Antonina Dvořáka.


***


Królowa Maxima i król Willem Alexander odwiedzili w poniedziałek Joodse Gemeente Amsterdam, gdzie spotkali się ze społecznością Żydowską żyjącą w Amsterdamie. Para królewska miała okazję zwiedzić m.in. synagogę Jacob Obrechtplein gdzie spotkała się z różnymi przedstawicielami kilku organizacji żydowskich, jak również z uczniami i nauczycielami z żydowskich szkół.


Z kolei wczoraj królowa odwiedziła Uniwersytet w Leiden, gdzie spotkała się z członkami, a także wolontariuszami z  Stichting Best Buddies Nederland. Celem organizacji jest dopasowanie młodych ludzi niepełnosprawnych intelektualnie z tymi, którzy nie mają takich problemów, w celu promowania włączenia społecznego oraz zachęcania do aktywnego obywatelstwa.


Królowa wybrała dość prostą stylizację, sukienkę w paski od Natan, którą nosiła już podczas wizyty w Indiach Zachodnich, torebkę od Celine i wysokie koturny:


Po południu królowa odwiedziła miejski ogród, szczerzej znany jako Hof Emmy w Den Haag. 


***

Dwór ogłosił, iż książę Joachan Friso został przewieziony 9 lipca ze Szpitala Wellington do Placówki położonej w Den Haag - Paleis Huis Ten Bosch, oczywiście w Holandii. Lekarzami prowadzącymi księcia są od tego dnia prof Jan van Gijn i dr Michael Kuipera. Jak poinformowano książę pozostaje w tym momencie w stanie świadomości minimalnej.

***

obraz

Księżna Letizia w poniedziałek do Teatro Valle-Inclan w Madrycie, aby przewodniczyć 10. edycji Premios Buero de Teatro Joven - konkursu dla młodzieżowych hiszpańskich grup teatralnych.


Księżna Asturii nosiła sukienkę przed kolano marki Mango oraz idealnie pasujące buty Magrit. 


***


Król Albert i królowa Paola oraz książę Filip i księżna Matylda bankiecie z okazji Jubileuszu 20-lecia panowania króla.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz