poniedziałek, 23 września 2013

Losowe wiadomości


Księżniczka Beatrix przeszła wczoraj rano operację. Jak informuje RVD, księżniczka niefortunnie upadła w swoim domu i doszło do złamania kości policzkowej. Jej wysokość pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka najbliższych dni na obserwacji. Po wypisaniu ze szpitalu księżniczka będzie przechodziła rekonwalescencję w Paleis Huis ten Bosch.                       Zdjęcie dzięki uprzejmości RVD / HKH13_16_07_087946363_03955735W niedzielę królowa Matylda, król Filip oraz ich dzieci uczestniczyli w 12th Annual VOITURE sans Journée. Impreza, która odbywa się również w kilku innych miastach w całej Belgii, zachęca ludzi, aby wydostać się z samochodów na jeden dzień, i po prostu cieszyć się swoim miastem przy użyciu innych środków transportu (stąd rowery, łyżworolki, deskorolki i inne czasem zadziwiające środki lokomocji).

W dniu 22 września 2013 r., Książę Naruhito i księżna Masako z Japonii odwiedzili miasto Kōriyama w prefekturze Fukushima.

3 komentarze:

 1. Chyba wkradł się tu mały błąd - Beatrix jest tytułowana kaiężną, a nie jest księżniczką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, ona jest księżniczką ;) HRH Princess Beatrix

   Usuń
  2. Beatrix jest tytułowana ksiezniczka Niderlandow, sama tak postanowila. Po podpisaniu dokumentów abdykacyjnych powrócila do tytułu przyslugujacego sie Jej przed koronacja. Wybaczcie brak polskich znaków w większości slow, pisze przez telefon. Milej nocy ;)

   Usuń