sobota, 28 września 2013

Pierścionki zaręczynowe

royal-wedding-ring-queen-elizabeth fancywedding wordpress

1.Porucznik Filip Mountbatten, urodzony jako książę Filip Grecji i Danii, zaproponował księżniczce Elżbiecie prosty i elegancki pierścionek z brylantem oraz 3 karatowymi diamentami po bokach otoczonymi z każdej strony przez 5 mniejszych diamentów, wszystko ustawione w platynę. Diamenty zostały zaczerpnięte z diademu matki Filipa, księżnej Alice, a pierścień został utworzony przez Londyńskiego jubilera Philipa Antrobus. Książę Filip był mocno zaangażowany w projektowanie pierśionka i miał wyrobione zdanie o tym, czego chce.

Princess Margaret Ruby Engagement Ring

2.W 1960 roku znany fotograf Antony Armstrong-Jones, oświadczył się księżniczce Małgorzacie. Tony podarował Jej specjalnie wykonany pierścionek z rubinami, przypominający róże, na cześć drugiego imienia wybranki. 

Wallis Simpson Emerald Engagement Ring
3.Król Edward VIII podarował swej kontrowersyjnej wybrance, Wallis Simpson,  pierścionek zaręczynowy z 19,77 karatowym zielonym szmaragdem. Na pierścionku został wygrawerowany tekst: ". Jesteśmy teraz nasze 27 X 36". Numery odnoszą się do dnia, w którym Edward zaproponował Wallis małżeństwo : 27 czerwca 1936 roku.


4.Lady Diana Spencer wybrała duży pierścień z owalnym szafirem (czasami ocenia się go na 18 karatów, co jest przesadą) otoczony 14 okrągłymi diamentami i ustawionymi w białym złocie, jako pierścionek zaręczynowy od księcia Walii. Pierścień został wykonany przez Garrarda.  Nie jest to szczególny, unikalny projekt, ale stał się chyba najbardziej znanym pierścionkiem zaręczynowym (i najczęściej kopiowanym). Po śmierci Diany, stwierdzono, że książę Harry wybrał pierścionek, aby podarować go swej wybrance, ale oczywiście książę William, dał go w 2010 swej narzeczonej, Catherine Middleton. 


5.Książę Andrzej sam zaprojektował pierścionek dla swej przyszłej żony, księżnej Yorku, Sary. Czerwony rubin, miał być ukłonem w stronę... ognisto rudych włosów Ferguson. Owalny rubin otacza dziesięć diamentów.


6. Sophie Rhys-Jones otrzymała od swego księcia pierścionek z dwu karatowym owalnym diamentem, otoczony przez dwa mniejsze kamienie w kształcie serca. 

Charles Camilla Engagement Ring

7.Camillla Parker-Bowles otrzymała od księcia Karola  8 karatowy pierścionek ze szmaragdem i trzeba diamentami po obu stronach. Jest to pamiątka rodzinna należąca niegdyś do królowej Elżbiety.


8.Księżniczka Anna od swego pierwszego męża Marka Phillips'a otrzymała klasyczny pierścionek z szafirem między dwoma diamentami. Ma także pierścionek z szafirem od drugiego męża, Tima Laurence, tym razem z kamienia kaboszon i z trzema małymi diamentami po każdej stronie.


9.Syn Anny, Peter swej wybrance podarował pierścionek z trzema diamentami, największy owalny znajduje się w centrum, dwa mniejsze po bokach. 


10.Zara Phillips, ukochana wnuczka Brytyjskiej królowej, otrzymała specjalnie zaprojektowany pierścionek z diamentem.


11.Książę Pavlos, który oświadczył się swej wybrance, obecnie księżnej Marie-Chantal, na stoku w Szwajcarii w 1995 roku wybrał uroczy pierścionek z niebieskim szafirem. 

Tatiana Engagment Ring

12.Książę Nikolas zaprojektował ciekawy pierścionek z szafirem , który kiedyś należał do jego matki i jej rodziców.


13.Książę Haakon swej wybrance podarował pierścionek będący pamiątką rodzinną, wcześniej kilkakrotnie nosiły Go jego matka i siostra.

Grace Kelly Engagement Ring

14.Książę Rainier pierwotnie podarował Grace Kelly pierścionek od Cartier z rubinami i diamentami, ale kiedy zobaczył, że duże pierścionki zaręczynowe z diamentami są w modzie wśród gwiazdeczek Hollywood, zastąpił go 10,5-karatowym diamentowym pierścionkiem.


15.Książę Albert podarował swej narzeczonej pierścionek z szarego złota z diamentem w kształcie gruszki w centrum i okrągłymi brylantami i diamentami.


16.Ten pierścionek za każdym razem wzbudza moją ciekawość, tak jak i jego właścicielka królowa Małgorzata i Jej intrygujący małżonek książę Henrik. Jak widzimy pierścień Van Cleef & Arpels posiada dwa splatające się duże diamenty. 

Mary Donaldson Ruby Engagement Ring

17.Książę Frederik podarował swej Australijskiej wybrance, Mary Donaldson, charakterystyczny pierścionek odzwierciedlający duńską flagę: oszlifowany diament w centrum otoczony dwoma rubinami. 

Marie Chavellier Engagement Ring

18.Brat Frederika, książę Joachim poszedł w ślady brata i swej narzeczonej, francuzce, Marie Cavallier,  podarował pierścionek symbolizujący francuską flagę - z rubinem,diamentem i szafirem.


19.Claus von Amsberg dał księżniczce Beatrix pierścień z jednym okrągłym diament otoczony dwoma koncentrycznymi pierścieniami diamentów - ciekawa gra na klasycznej konstrukcji, tworzy większy pierścień bez użycia jednego ogromnego kamienia.

Princess Maxima Engagement Ring

20.Willem Alexander, książę Orański, obecnie król Holandii, zakochany w pięknej Argentynce - Maximie Zorrieguieta zdecydował się podarować Jej w 2001 roku pierścionek z rzadkim, owalnym, pomarańczowym diamentem i otoczonym dwoma szmaragdami i diamentami. Król tym samym oddał cześć swej ojczyźnie - pomarańczowy to kolor narodowy Holandii.


21.Księżniczka Nathalie z Sayn-Wittgenstein-Berleburg otrzymała chyba najmniejszy w historii królewski pierścionek zaręczynowy. Przyjmijmy jednak, że Jej wybranek, Alexander Johannsmann miał namyśli fakt, iż księżniczka startuje w ujeżdżaniu koni, a dla takiej kobiety jest to pierścionek idealny.  

  

22.Księżna Sophie z Liechtensteinu otrzymała klasyczny z szafirem i diamentami po bokach.


23.Królowa Paola z Belgii otrzymała pierścionek z duży prostokątnym diamentem.


24.Z kolei królowa Matylda to prawdziwa szczęściara, w dniu zaręczyn otrzymała od narzeczonego pierścień  owalnym rubinem w centrum i skomplikowanym zespołem diamentów. W późniejszych latach małżeństwa Matylda zaczęła nosić drugi pierścionek z  owalnym szafirem z brylantami po bokach. 


25.Pierścionek księżnej Stephanie może kojarzyć się z pierścionkiem księżniczki Beatrix, prostokątny diamentem otoczony dwoma rzędami z zewnątrz.


26.Królowa Sylvia ze Szwecji otrzymała prosty pierścionek z diamentem. 


27.Daniel Westling podarował swej narzeczonej pierścionek niemal identyczny jak jej matki, niektóry zastanawiali się czy nie jest to ten sam pierścionek. 


28. i 29.W 2009 roku Jonas Bergström podarował księżniczce Madeleine pierścionek z prostokątnym diamentem. Chris O'Neill w 2012  roku podrował księżniczce jeden z moich ulubionych królewskich pierścionków zaręczynowych z diamentem Asscher. 


30.Pierścionek księżnej Letizii w pewnym stopniu przypomina obrączkę. 

9 komentarzy:

 1. MARTLENO CZY WIESZ CO SIĘ DZIEJE Z PATI BO WY MACIE DOBRY KONTAKT BO ZAREM PISAŁYŚCIE BLOG CZY ONA WRÓCI ?? BO POJAWIŁ SIĘ POST http://williamandkateblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem planuje wrócić, ale kiedy dokładnie nie wiem, może już teraz ;)

   Usuń
  2. niech nie wraca,bo marny ten jej blog i szkoda czasu na takia dziecinade
   najgorszy blog w sieci i tyle w temacie
   Agnieszka

   Usuń
 2. Fajny post :) Najpiękniejszy jest pierścionek Księżnej Mary i Madeleine od Chrisa.
  Księżna Letizia już od dawna nie nosi ani pierścionka zaręczynowego ani obrączki.

  P.S. Chciałabym tylko zauważyć, że pojawił się błąd ortograficzny przy pierścionku nr 18 --> Marie jest FrancuZKĄ, bo pisze się francuska bluzka, ale Francuzka ( kobieta) ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za notatkę, nie sądziłam że będzie aż tak szczegółowa, tym bardziej się cieszę że się pojawiła.W końcu dowiedziałam się jak wyglądał pierścionek Sarah Ferguson, nawet mi się podoba.To ciekawe co piszecie że Letizia nie nosi ani pierścionka ani obrączki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ineresująca notka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super jest to, że każda pani ma zupełnie inny pierścionek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze mnie ciekawiły "gusta" wytwornych dam, w końcu wszystko ktoś zebrał do kupy :) Najbardziej mi się spodobał pierścionek Królowej Elżbiety.

  OdpowiedzUsuń