poniedziałek, 6 stycznia 2014

Rania i Abdullah


Książę Abdullah w latach '90 był najlepszą partią w Jordanii. Dowodzi batalionem czołgów na pustyni i uchodzi za największego pleyboya rodziny. W 1991 roku Rania rozpoczyna staż w City Bank w Amanie, którego dyrektorem jest szwagier księcia Abdullaha. W 1993 roku książę otrzymuje przepustkę na weekend i udaje się na przyjęcie do swojej siostry Aishy, gdzie również została zaproszona Rania.
Książę wpadł sobie od tak, znany jako kobieciarz i hulaka zapewne chcąc złapać nową zdobycz. Nie przypuszczał, że sam wpadnie w "sidła miłości". Siostra księcia, opowiadała później, że kiedy Abdullah zobaczył Ranię, po prostu oniemiał, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak Rania nie ufała Jego reputacji don Juana. Odkąd ją zobaczył, jest nieprzytomnie zakochany w ciemnej, ale świetlistej urodzie młodej kobiety. Oczarowany szlachetnością Jej rysów, oczami gazeli, cudownym uśmiechem i wdziękiem postanawia oficjalnie poprosić o jej rękę. Ślubuje, że nic nie weźmie do ust, dopóki nie otrzyma oczekiwanej odpowiedzi. Dwa miesiące późnej ojciec zawozi osobiście Abdallaha do Rani, gdzie zgodnie ze zwyczajem prosi rodziców o rękę szczęśliwej wybranki.Ślub odbywa się 10 czerwca 1993 roku. Dwa tysiące zaproszonych gości uczestniczy w przyjęciu weselnym i spożywa tort, krojony, zgodnie z tradycją, ostrzem szpady. Rania w błyszczącym naszyjniku i kolczykach z diamentów ofiarowanych przez teścia jest królową wieczoru, nie wiedząc, że kiedyś zostanie królową Jordanii.
To początek wspaniałego okresu, który para wspomina ze wzruszeniem. W 1994 roku przychodzi na świat, książę Hussien, dwa lata późnej córka, księżniczka Iman. Gdy dzieci mają odpowiednio 4 i dwa lata, w 1998 roku rodzina przenosi się do Kalifornii, gdzie prowadzi normalne życie.
Abdullah coraz częściej zastępuje ojca, przyjmuje dyplomatów, a jako starszy syn odpowiada za bezpieczeństwo królestwa. Tym samym zaprzeczając plotkom, kreującym go na następce tronu. Sam książę zawiera głos: "Osoby znające życie polityczne w naszym kraju doskonale wiedzą, że mój wuj, książę Hassan, jest prawą ręką króla. On jest następcą tronu i nie ma żadnych podstaw do spekulacji na ten temat."
19 stycznia 1999 roku król wraca z Rochester i już następnego dnia prosi o przybycie syna do pałacu. Właśnie wtedy wyznacza go na Następcę Tronu, dwadzieścia cztery godziny późnej stan króla się pogarsza. 26 stycznia królowa Noor towarzyszy swojemu mężowi w kolejne podróży do USA, na lotnisko odwożą Ich Rania i Abdullah. Król Hussian umiera 7 lutego 1999, a Jego ostatnia wola zostaje spełniona.

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń